Yenİlenebİlİr Enerjİ Üzerİne İŞ Fİkİrlerİ

Önemi her geçen gün artan yenilenebilir enerji ile,kaynak israfı ve çevre kirliliğinin önüne geçöilebiliyor.Yenilenebilir enerjiye önemin artmasının nedeni CO2 emisyonundan dolayı artan küresel sıcaklık, büyük balıkların rekabetten farklı ve kar marjı yüksek işlere yönelmesi, artan enerji maliyetleri gibi saymaya ve açıklamaya devam edersek bir hafta boyunca siteye bu konuyla ilgili yazı yazılması gibi bir durum ortaya çıkar.

Yenilenebilir enerji ile ilgili özellikle Avrupa ve Amerika’ da güneş pillerine yönelik yasalar düzenleniyor belirli bir süre sonra fabrikalar kendi enerjilerini üretebilir duruma gelecek hatta fazla enerji enerji yasası çerçevesinde devlete veya özel enerji şirketlerine satabilecek.

Şu anda yaygın biçimde kullanılmamasının nedeni yasaların tam olarak oturmaması ve yatırım maliyetinin yüksek olması yatıyor. Türkiye’ de durum bunun gibi henüz yasal düzenlemeler yapılmış olmamasına rağmen bazı şirketlerin önümüzdeki yılları düşünerek güneş pilleri (fotovoltaik) üzerine yatırım yaptığını biliyoruz. Bununla birlikte konu hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Peki şu anda Türkiye’ de varmı? Şu anda Türkiye’ de trafik ışıklarının bir kısmı güneş enerjisiyle çalışan enerjisini depo eden ve kullanan güneş pilleriyle sağlanıyor ve bu yöne doğru hızlı bir dönüşüm olduğunu görebilirsiniz. Bu konuda girişimcilerin detaylı araştırmalar yaparak, bu iş kolunda bizden ileride olan ülke ve şirketleri inceleyerek bazı ortak girişimlere imza atmak için başlangıç verebilirsiniz.

Bunun başında güneş pillerinin Türkiye’ de üretimi ve ithalatı geliyor. İş fikrimize tam olarak uygun bir görsel bulduk görüldüğü üzere bu müstakil ev kendi elektriğini ücretsiz bir yoldan temin ediyor ama kaçak değil

 

Kaynak : girisimicin.com

Etiketler:

yenilenebilir enerjili evler, yenilenebilir enerji iş fikirleri, yenilenebilir enerji hakkında, yeni fikirler ,mustakıl ev guneş pıllerı, Güneş Enerjisi İş Fikri, Güneş Pilleri, iş fikirleri, Yenilenebilir Enerji, Yenilenebilir Enerji Güneş Pilleri

 

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ