ALIŞVERİŞ SİTESİ NASIL KURULUR

e-ticaret sitesine ürün temin etme,alışveriş sitesi nasıl açılır, e ticaret sitesi kurmak, online alışveriş sitesi kurmak, sanal mağaza açmak, sanal mağaza nasıl açılır

Alışveriş sitesi açmaya karar verdiniz,yada nasıl açılır diye merak ediyorunuz.İlk önce yapacağınız iş karar vermek,kendi sitenizimi açmak istiyorunuz? Yoksa internet üzerinden bir pazar yerimi almak istiyorunuz?  Kendi sitenizi açmak tabiiki size daha mantıklı gelecek ama bu uzun zaman istiyen ve zor bir süreç olacak sizin için. Eğer gerçekten satış yapmak istiyorsanız kesinlikle pazar yeri almanızı öneririz.

Şimdi soruyorunuz tabii nasıl yapıcağım,nasıl başlıyacığım diye,aşağıda yapmanız gerekenleri bildiğimiz kadarıyla sizlerle paylaşacağız.

Nasıl Başlarım?

  • E-mağaza sahip olmak için belli hukuki kuralları yerine getirmeniz gerekmekte.Bunun için öncellikle vergi mükellefi olmalısınız.Ardından sanal post edinmeli ve her zaman tüketici haklarını el üstünde tutmalısınız.
  • Hukuki işlemleri hallettikten sonra,mağazınızda satacağınız ürünleri eklemeye başlayabilirsiniz.Mağazınızda bulunan her ürünün,fiyatı,fotoğrafı,özellikleri bulunmalı ve kullanıcı için rahat ulaşılabilir olmalıdır.
  • Mağazanızın ürünlerle doldurduktan sonra,kargo şirketleri ile de anlaşmayı unutmayınız.En uygun kargo seçeneği sunmanız,size büyük bir artı katacaktır.

Aşağıdaki linke tıklayarak videolari izliyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

uzmantv Alışveriş Sitesi Nasıl Açılır?

 

Başarı İçin İpuçları

  • E-mağaza da başarıyı yakalamak için birkaç faktör bulunmakta.Öncelikle rekabeti yüksek olan bir sektör olması sebebiyle,fark yaratmanız gerekmekte.
  • E-mağazanızda göze hitap etmeye çalışın! Ürün fotoğraflarını küçük ama kaliteli fotoğraflar olmasına özen gösterin.Ayrıca kullanıcalar aradığı ürünlere kolaylıkla ulaşabilmesi çok önemli.
  • En önemlisi olarak da,fiyatları minimum seviyede tutmaya çalışın.Çünkü müşterilerinizin en çok dikkat ettiği kriter fiyatlar olacaktır.Rakiplerinizin fiyatlarını internetten sürekli takip edin ve fiyatlarınızı rakiplerinize göre sürekli güncelleyin.,
  • Kullanıcıların ürünler hakkında yorumlar yapmasına izin verin.Böylece memnuniyetini belirten müşteriler,ürünlerinizin reklamını yapmış olacaktır.
  • Sitenizin arama motorlarında çabuk yükselmesi için farklı sitelere reklam verin.Bunun için de bütçe ayırın.
  • Mağazanızın ismini ve logosunu,tüm siparişlerinizde kullanmaya çalışın.Bu da sizin için güzel bir reklam olacaktır.

 

Kaynak:yenisfikirleri

 

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ