ALTERNATİF TOPLU TALIMA İŞ FİKİRLERİ

alternatif nakliye firması isimleri,personel taşımacılığı karlımı,personel taşıma işinde fikri olan,nakliye işi veren firmalar,nakliyat işi veren firmalar,iş fikirleri, Skybus mini otobüs, Taksi-Otobüs Servisi İş Fikri, Toplu Taşıma İçin Alternatif, ulaşım hizmeti İş Fikri,iş fikirleri 2013

skybus

Dünyada öylesine iş örnekleri var ki, ülkemizdeki pek çok ihtiyaca da acil çözüm olabilirler. Cab4one gibi şirketler, taksilerin boyutlarını küçülterek çevreyi korumaya çalışırken İspanya’da kurulan Skybus adlı şirket özellikle çevre dostu yaklaşımından dolayı örnek alınması hatta bolca kopyalanması dünyaya fayda getirecek türden daha üstün bir iş fikrine imza attı. Büyük şehirlerde trafiğin olumsuz etkisini de azaltabilecek bu fikrin ülkemizde de hayata geçirilmesi olumlu sonuçlar getirecektir.
Skybus mini otobüs boyutlarına yükseltilen taksilerden oluşan filosu ile gerçekten farklı bir hizmet geliştirdi. Skybus ile ulaşım hizmetini, taksi ve minibüsün karışımı olarak düşünebilirsiniz.

İhtiyaçlar:
Skybus şöförleri, yol durumuna göre en iyi rotayı belirlemek için iPad kullanmaktadır. Ayrıca kullanıcılar da mobil cihazlar aracılığıyla rezervasyon yaptırabilmekteler. Dolayısıyla iyi bir online hizmet altyapısı geliştirmişler.

Başarı İçin İpuçları:
Rezervasyonlar ulaşımın aksamaması için online olarak alınır. Rezervasyon sırasında, müşteriden bulunduğu noktanın ve gitmek istediği noktanın adresi ve kaç kişilik rezervasyon yaptırdığının bilgisi alınır. Ardından Skybus kullanıcıya en yakın Skybus durağını ve bu duraktan alınacağı saati bildirir. trendisfikirleri.com.Müşteri duraktan alınmadan 20 dk önce, bekleyeceği durakla ilgili yer tarifi yapan, güvenlik kodu, araç numarası ve olası gecikmelerle ilgili-böylece müşteri durakta uzun süre beklemek zorunda kalmaz- bir doküman teslim alır. Müşteri diğer yolcularla birlikte seyahata başlamadan yani henüz duraktayken, güvenlik kodu istenir.

Makale : Ece Burgaz : Kaynak Link : frasb

 

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ