AMERİKAYA GREEN CARD BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

Ekimin ilk haftasında başlayan Green card 2018 başvurusu için son 2 hafta artık. Başvuru yapmak isteyenler detaylar aşağıdadır.

Bir çok insanın hayalini süsleyen Amerikan Green card ile amerikada çalışma ve yaşama hakkı elde edilmektedir. 5 Yıllık bir çalışma ardından vatandaşlık başvurusu ile tamamen bir amerikan vatandaşının haklarına sahip olabilmektesiniz. Peki green card için başvuru yapılırken nelere dikkat edilmelidir gelin şöyle bir inceleyelim.

Öncelikle 18 yaşından büyük bireylerin başvuruları dikkate alınmaktadır. Bunun dışında başvuru için ayrıca bir koşul gerekmemektedir. Başburu esnasında yalan beyanda bulunmak başvuruyu geçersiz kılcağından bilgilerin dikkatli ve özenli bir şekilde doldurulması önemlidir.

Başvuru formu doldurulurken en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında fotoğraf seçimidir. Özellikle biyometrik çekilen bir fotoğrafınızın tarayıcı ile bilgisayara yüklendikten sonra başvuruya eklenmesini tavsiye ediyorum. Aksi takdirde başvurunuzdaki tüm bilgiler hatasız olsa bile, fotoğraftan dolayı her yıl yüzbinlerce başvuru geçersiz sayılmaktadır.

Ekonomi ve iş

Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra Mayıs 2017 gibi başvuru sonuçları açıklanmaktadır. Bundan sonraki süreçte konsoloslukta mülakata çağrılıyorsunuz ardından size 6 aylık geçici bir kart veriliyor bununla amerikaya gidip orada asıl green cartınızı alıyorsunuz. Bu kartın süreside 10 yıllıktır. Yani aldığınız green card 10 yıllık verilmekte ve burada kalmak istediğiniz sürecede uzatılabilmektedir. Tabi yukarıda bahsettiğim gibi 5 yılın sonunda vatandaşlık başvurusu yaparak vatandaşlığıda alabilirsiniz.

Aşağıdaki linkten ücretsiz bir şekilde green card başvurunuzu yapabilirsiniz.

https://www.dvlottery.state.gov/

 

Bol şanslar..

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

 

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ