BAYAN KUAFÖRÜ NASIL AÇILIR MALİYETİ

NEDİR?

bayan kuaför salonu açmak, bayan kuaförü açmak, bayan kuaförü nasıl açılır, işyeri açmak istiyorum, kazançlı iş sektörleri, nasıl bir iş kurabilirim, nasıl bir iş yapabilirim, nasıl bir işyeri açabilirim, ne dükkanı açayım, ne iş yapmalı,hangi işi kurabilirim, hangi işi yapabilirim, işyeri açmak istiyorum, kazançlı iş sektörleri, nasıl bir iş kurabilirim, nasıl bir iş yapabilirim, nasıl bir işyeri açabilirim, ne dükkanı açayım, ne iş yapmalı, ne iş yapsakyapsak

BAYAN KUAFÖRÜ

Kadınlar ve erkekler için en değerli ziynet tartışmasız saçılarıdır. Çünkü saçlar, kişinin güzel görünmesinde oldukça etkilidir. Bu nedenle bayanlar ve erkekler her dönemde modaya uygun olarak saçlarına şekil vermek için kuaförlere ihtiyaç duymuşlardır. Günümüzde dış güzelliğin daha da önem kazanmasıyla insanlar kuaförleri daha da çok kullanmaya başlamışlardır. Özellikle bayanlar için güzellik daha ön planda olduğu için kadın kuaförleri daha da ön plana çıkmıştır. Şöyle bir çevremize baktığımızda hemen hemen saçını boyatmayan bayan yok gibi. Bu da demek oluyor ki; saçını boyatan her bayan ayda bir dip boya için kuaföre gidecek. Kaşlarını kendisi alamayan her bayan da hafta da bir kaş aldırmaya kuaföre gidecek. Bunların yanında saç kestirmek, saçlara şekil vermek, gelin başı yaptırmak, ağda yaptırmak, manikür-pedikür yaptırmak, saç bakımı yaptırmak, röfle yaptırmak, perma yaptırmak, maşa yaptırmak, makyaj yaptırmak, topuz yaptırmak ve fön çektirmek için de kuaförlere gidilmektedir. Her ay bayanların, bunlar için kuaföre gittiğini düşünürsek, bayan kuaförlüğünün oldukça karlı bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Dış güzelliğe verilen önemi de göz önünde bulundurursak, kuaförlük mesleğinin hiçbir zaman önemini yitirmeyeceği sonucuna varabiliriz.

Peki bayan kuaför salonu nasıl açılır?

Bayan kuaför salonu açmak için bayan kuaförü olmalısınız ve ustalık belgenizin bulunması gerekiyor. Ustalık belgesinden önce kalfalık belgesi almanız gerektiğini de unutmamalısınız. Eğer bayan kuaförü değilseniz ve ustalık belgeniz yoksa bunları sağlayıp bayan kuaförü olabilirsiniz. Kalfalık ve ustalık belgeleri halk eğitim merkezlerine başvurup, eğitim alınarak ve sınavlarında başarılı olarak elde ediliyor. trendisfikirleri.com. Kuaför değilseniz, başka bir alternatif olarak, işyeri açma belgesi alıp bir işyeri açarsınız ve yanınızda eleman olarak kuaför çalıştırabilirsiniz. Yani siz işletmenin sahibi olursunuz ve bu işte eğitimi olan çalışanlarınız olur.

Bayan kuaför salonu için gereken şartlar nelerdir?

a)En az 75 m2 kapalı alanı ve tuvaleti olmak.(Tuvalet bedensel engellilerinde kullanabileceği

şekilde düzenlenecek.)

b)  Ustalık belgesi bulunmak.

c)Aletlerin dezenfeksiyonu için ışıklı dezenfeksiyon aleti bulundurmak.

d)Kullanılıp atılabilen kan taşları dışında herhangi bir makinenin kullanmamak.

e)Detaylı İşyeri yerleşim krokisi çizdirilecek teknik bir kişi bulmak.

f)Bu yerleşimi izinsiz değiştirememek.

Bayan kuaför salonu açma maliyeti nedir?

Açacağınız bayan kuaför salonunun; dükkân kirası, fön makineleri, bakım ürünleri, kullanılan malzemeler ve yanınızda çalıştıracağınız elemanların maaşları vb. giderleri olacaktır. Bunun için ortalama 20.000- 50.000 TL gibi bir maliyet çıkabilmektedir.  Nerede ve nasıl bir salon açmak istediğinizle ilgili ayrıntılı bilgi verirseniz, sizin için daha sağlıklı bir maliyet hesaplaması yapabiliriz. Bunun için yazımıza yorum yapmanız yeterli.

Kuaför salonun işletmenin avantajları nelerdir?

   • Kuaför salonları her zaman ilgi gören işyerleridir,
   • Tercih edilen bir salon olduğunda çok iyi bir geliri vardır,
   • Kullanılan malzemelerin maliyeti fazla değildir,
   • Çalıştırılan elemanlara çok fazla ücret ödenmemektedir.

Örnek Fiyat Listesi

HİZMET

FİYAT

(TL)

FÖN 10.00
TOPUZ 40.00
ÖRGÜ 50.00
KESİM 40.00
ÇOCUK SAÇ KESİMİ 25.00
YIKAMA 5.00
BAKIM 35.00
BOYA 65.00
RÖTÜŞ 30.00
RENK DEĞİŞİMİ 125.00
RÖFLE 150.00-175.00
BALYAJ 150.00
PERMA 150.00
DEKOLERE 150.00
MANİKÜR 15.00
PEDİKÜR 20.00
PARAFİN 15.00
NİŞAN 150.00
GELİN 350.00
KOMPLE AĞDA 60.00

 

Başarı İçin İpuçları

   • Tüm koşulları yerine getirip kuaför salonunuzu açtınız peki ya sonra? Öncelikli olarak bu işte en iyisi olmak ve iyi bir gelir elde etmek istiyorsanız, eğitimli olmanız ya da iş yerinizde eğitimli ve işini en iyi yapan kişilerle çalışmalısınız. Gerekli olan eğitime, teknik bilgi ve birikime sahip değilseniz, başarılı ve çok tercih edilen bir kuaför salonu olma sansınız hemen hemen hiç yoktur.
   •  Kuaförlükte çok önemli olan bir konu da tabi ki yenilikleri takip etmektir. Hiçbir müşteri eski zamandan kalma saç modellerini ve yöntemlerini devam ettiren bir kuaförü tercih etmez. Bu nedenle sürekli olarak yeniliklere açık olmalı ve son trendleri kuaför salonunuzda kullanmalısınız.
   • Kuaför salonunuz ferah olmalı, bekleyen müşteriler için oturma alanları bulunmalı ve her daim temiz olmalıdır.
   • Salonunuzda kullandığınız ürünler kaliteli olmalı ve müşterilerin sağlığını olumsuz etkileyecek ürünler kullanılmamalıdır.
   • Kuaför salonunuzu merkezi bir yerde açarsanız, müşteri edinmeniz de daha kolay olacaktır.
   • Yanınızda çalıştırdığınız elemanlarınız bakımlı ve temiz olmalıdır. Özellikle saçlarının bakımına daha fazla dikkat etmelidirler.
   • Önemli noktalardan biri de kuaför salonunuzun dekorudur. Ne kadar güzel, ilgi çekici ve modern bir dekora sahip olursanız, salonunuz müşteriler tarafından ilgi görecektir. Böyle bir dekoru olan kuaför salonu müşteriler tarafından kaliteli olarak algılanacaktır.
   • Kuaför salonlarının ilgi görmesinde etkili bir faktör de, çalışanların müşterilerle olan iletişimidir. Bazı kadınlar kuaförlere sadece sohbet etmek için bile gitmektedirler. Güler yüzlü olmayan, müşterilere kibar davranmayan ve müşterilerin istek ve önerilerini önemsemeyen bir kuaför salonunun başarılı olması mümkün değildir.
   • Kuaför salonunun tutulması için önemli bir nokta da fiyatlarıdır. Çok uçuk fiyatlar olan salonlar sadece çok zengin semtlerde iş yapabilir. Ama daha makul fiyatlarla daha fazla kişiye hizmet verebilirsiniz.

   Kaynak:is fikirleri ve fırsatları

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ