BEBKA, 2013 yIlInda 20 mİlyon TL hİbe

verecek

BEBKABEBKA’nın, 2010 ve 2011 yıllarında proje teklif çağrılarında toplam 28 milyon TL bütçe ile 665 proje başvurusundan başarılı olan 128 projeyi desteklediğini açıklayan Dr. Mehmet Sait Cülfik, geçen yıllarda proje çağrılarına olan ilginin kendilerini mutlu ettiğini, bu yıl da büyük ilgi beklediklerini söyleyerek, “ Bu yıl hem destek bütçemiz artarak 20 milyon TL oldu hem de hibe miktarlarımız proje başına 1 milyon TL noktasına kadar arttı” vurgusunu yaptı.

Geçtiğimiz yıl destek programlarında özellikle ar- ge konusunda KOBİ’lerin başvurduğunu ve bu şekilde kurdukların laboratuvarlarla uluslararası rekabette ellerini güçlendirdiğini belirten Dr. Cülfik, “Bu yıl ise sanayide Ar- Ge, çevre ve enerji gibi konulara destek olmayı hedefliyoruz. Hibe oranlarımız arttı. Geçen yıl 400 bin mertebesinde iken bu sene 1 milyon liraya çıkarttık. Ortak kullanıma yönelik olan bu alanlarda daha büyük yatırımlar bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Bölgenin sanayinin yanında turizm bölgesi olduğunun da altını çizen Dr. Cülfik, “Turizm altyapısının geliştirilmesi, hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik turizm altyapı programına da çıkıyoruz. Sanayi konusunda olduğu gibi turizmde de 1 milyon TL’ye kadar hibe alınabilecek. Bölgenin ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması için ise ‘Turizm Tanıtım’ adı altında da bir programımız var. Toplamda 3 başlıkta 20 milyon TL’lik yeni bir çağrıya çıkmış olduk.Trendisfikirleri.com. Umarım Bursa, Eskişehir ve Bilecik için hayırlı olur ve umarım bölgenin kalkınmasına katkıda bulunur” diyerek sözlerini tamamladı.

SON BAŞVURU TARİHİ 20 MART 2013

2012 Yılı Mali Destek Programlarını tanıtmak amacıyla Bursa, Eskişehir ve Bilecik’te bilgilendirme toplantıları ve ücretsiz proje yazma eğitimleri düzenlenecek. Bu toplantılarda mali destek programları hakkında bilgiler verilerek, projelerin nasıl hazırlanması gerektiği ve başvuru süreci anlatılacak. Bilgilendirme toplantıları ve eğitimlerin takvimi BEBKA’nın internet sitesinden duyuruluyor.

BEBKA’nın açıklamasında, son başvuru tarihi 20 Mart 2013 Çarşamba günü saat 17.00 olarak belirlenen mali destek programlarına başvurmak için Ajansın www.bebka.org.tr adresinde yer alan başvuru rehberlerinin detaylı bir şekilde incelenmesi ve bu yıl ilk kez uygulamaya alınacak olan Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) vasıtasıyla internet üzerinden başvuru formlarının eksiksiz bir şekilde doldurularak, son başvuru tarihi ve saatinden önce ajansa teslim edilmesi gerektiği de duyuruldu

Kaynak:.yatırım yeri

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ