Borsada Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

borsaBorsanın dayanılmaz cazibesi her dönemde yatırımcıları mıknatıs gibi çekmesine rağmen borsada hisse alan her 100 kişiden sadece %10 luk dilim az yada çok kazanır.Borsa kazandıran bir enstruman olsada piyasaya ya hakim olunması gerekir yada sermaye sahibi olunması gerekirki borsadan para kazanabilesiniz.

Şöyleki 10 bin lira gibi küçük bir para ile bir banka hissesi aldığınızı varsayın.Siz büyük bir şehirdeki sadece küçük bir esnaf gibisiniz,doğal olarakta bu büyük ekonomi içinde sizin payınız milyonda bir.

Birde diğer yüze bakalım bu büyük şehirde büyük işadamları var ve bu bireylerin bu ekonomideki payı %1-10 aralığında değişen paylarda yatırımcılar.

Bu büyüklükteki yatırımcılar her dönemde hisseler üzerinde etkilidirler doğal olarakta küçük yatırımcıyı yanlış yönlendirmekte hatta bazen para kaybetmelerine neden olmaktadır.

Küçük yatırımcı piyasanın nabzını çok iyi takip etmelidir.Ekonomideki olumlu yada olumsuz her durum hisseler üzerinde etkiliyse,doğal olarakta bu işten çok kazanmak isteyenlerin yapması gereken en önemli işin piyasadaki her hareketi takip etmesi ve bu yatırım aracını bir iş olarak kabullenmesi gerekmektedir.

Yada orta ve uzun vadeli pozisyonlara geçerek az miktarda karlarla bu işi sürdürebilir.

Asla unutulmamaliki borsa çok kazançlı bir yatırım olsada bilmeyenler için para kaybetmelerine neden olacak bir araçtır.Eğer yatırım yapmayı planlıyorsanız bu alandaki uzman kişilerden destek alarak paranızı yönlendirmelerini isteyebilirsiniz....

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

 

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ