ÇİÇEKÇİ DÜKKANI AÇARAK NE KADAR PARA

KAZANABİLİRSİNİZ

Çiçekçilik yaparak ne kadar kazanılabilir

çiçekçilikGerek çiçek yetiştiriciliği,gerek parekende çiçek satışı,yatırımcısını ihya etmeye devam ediyor,üstelik artan bir oranlada satışlar devam ediyor.Bu konuya belki biraz geç değindik fakat piyasayı incelediğimizde gördükki,bir çok sektörden daha karlı bir yatırım alanı konumunda,özellikle özel günlerde patlama yapan çiçekçilik sektörü,yatırımcısına servet kazandırmakta.

Sevgililer günü, anneler günü, babalar günü, öğretmenler günü, doğum günleri, hasta ziyaretleri, düğünler,mekan açılışları, vs..Üstelik bir çiçekçi dükkanı açmak için diplomaya ya da tecrübeye gerekte yok.Bu iş için 15-20 bin lira bir yatırım yeterlidir,tabi işin boyutunu dahada büyütüp internet üzerindede yapmak isterseniz,elbette yatırım maliyeti dahada yükselecektir,fakat bunun size dönüşü muhakkak pozitif yönde olacaktır.

Çiçekçi dükkanı açmak için neler gerekli

  • İşin yapılabileceği lokasyonu belirlemek en önemli unsurdur.Zira sizin kar marjınızı ilk planda etkileyecek ilk şey yer seçimidir.Bölgeyi analiz ederek çiçekçiliğin bu bölgedeki potansiyelini değerlendirin
  •  Eğer perakende alanı ile birlikte ihtiyacınız olacak ne kadar çalışma alanı belirleyin. Depolama için yer bırakın.
  • Eğer alışveriş stok için satın alabilirsiniz ki yerel üreticiler ve toptancılar bulun. Mümkünse doğrudan onlarla konuşmak için düzenlemelerin yapılması; Eğer toplu olarak satın alarak daha düşük bir oranda pazarlık mümkün olabilir.
  • Pazarlama planı mükemmel var, banka kredisi alır ve dükkan kurma başlar. Şimdi zor bir görev gibi gelebilir, ama yavaş ve dikkatli her adım ise, bir çiçekçi dükkanı açılması kolay ulaşılabilir olabilir.

Çiçekçi dükkanı açabilmek için öncelikle neleri öğrenmek gereklidir?

  • Çiçeklerin ve malzemelerin  alınacağı yerleri  belirlenmelidir.
  • Çiçekleri cinslerini öğrenmek gerekir
  • Profesyonel aranjmanları nasıl yapılması gerektiğini
  • Buket, arajman ve  çelenk nasıl hazırlanır bunu öğrenin

 

Eğerki internet üzerindende satış düşünüyorsanız,web sitesi tasarımınızı özgün ve kaliteli yaptırın.Arada 3-5 üründe burdan satarım düşüncesiyle değil,bir dönem sonra asıl ticaretinizi buraya yoğunlaştırarak hedefleri büyütmelisiniz.

Tags: çiçekçi dükkanı açmak için gerekenler, hangi işi kurabilirim, hangi işi yapabilirim, iş kurmak isteyenlere öneriler, ne dükkanı açsam, ne iş kurabilirim, ne iş yapabilirim, yatırım yapılacak karlı işler

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

 

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ