Çocuk ve GenÇ Gİyİm MarkasI Frankİe

Garage Franchİsİng Verİyor

frankie garage,frankie garage türkiye,Bayilik, bayilik veren firmalar, franchise veren, Frankie Garage Bayilik, Frankie Garage Franchise, italyan giyim markası

Frankie Garage, İtalya’nın başkenti Roma’dan çıkan ve dünyanın çeşitli ülkelerinde farklı kültürlere hitap eden bir çocuk ve genç giyim markası.

İtalya’da 400, tüm dünyada ise toplam bin 200 satış noktasına ulaşmış. 2012 yılında 80 milyon Euro global ciroya ulaşan Frankie Garage, her yıl ortalama yüzde 15 oranında büyüyor.

Aslında Frankie Garage, yaklaşık dört yıldır Türkiye pazannda faaliyet gösteriyor. Online ve corner mağazalarda satış yapan marka, 2013 yılında Türkiye pazarında mono marka mağazalar ile devam edecek. Frankie Garage Marka Müdürü Adil Yıldırım “Dolayısıyla burada çok yeni bir marka olmamıza rağmen yine tanınan bir markaydık, büyümemizi mağazalarla sürdüreceğiz. İlk bayiliklerimizi ocak ayında vermeye başladık” diyor.
Garaj konseptiyle büyüyecek

İtalyan çocuk ve genç giyim markası Frankie Garage, Türkiye genelinde franchising vererek büyümeyi hedefliyor. Garaj konseptiyle mağazalaşacak olan markanın franchise’ı olmak için 60 bin Euro’luk bir yatırım gerekiyor.

PLAYSTATION KÖŞESİ

Çocuk ve gençlere yönelik üretim yapan Frankie Garage, yüzde 100 ko-ton malzemeden oluşturduğu koleksiyonu ile Türkiye’de önemli bir oyuncu olmayı hedefliyor. Markanın geçmişi ise 2005 yılına dayanıyor. Genç bir tasarım ekibinin Roma’da oluşturduğu marka, mağazalarında garaj konsepti uyguluyor.

Yıldırım, garaj konseptinde mağazalarda alet çantası, tulum gibi konsepti tamamlayıcı materyalleri de kullandıklarını belirtiyor.

Yıldırım, “Ayrıca, çocuk koleksiyonu koyduğumuz mağazalarda bir Playstation köşesi de koyuyoruz.

Çocuklar sadece alışveriş yapmayı sevmezler ama playstation oynamayı severler” şeklinde konuşuyor.

CADDE VE AVM TERCİH EDİLİYOR

Marka İstanbul Nişantaşı ve İzmir Karşıyaka’da iki adet franchise mağaza açmaya hazırlanıyor. 2013 yılı içerisinde beş adet daha franchising vereceklerini ifade eden Yıldınm, Ankara, Bursa ve Antalya’yı hedeflediklerini kaydediyor. 2014 yılında ise Gaziantep, Trabzon, Denizli, Bodrum, Zonguldak, Adana, Mersin ve Manisa olmak üzere toplam sekiz ilde franchising verilmesi planlanıyor.

Minimum 70 metrekare, maksimum 200 metrekare büyüklüğünde mağazalara franchise veriliyor. Lokasyonda öncelikli tercih, alışveriş yoğun caddeler ve AVM’ler. Nakit ödeme ile alım yapan franchise’a yüzde 30 indirim yapılıyor. Dekorasyon masraflarını franchise kendisi karşılıyor ancak projesi marka tarafından hazırlanıyor. Franchise giriş bedeli alınmıyor. Dekorasyon maliyeti ve mağazaya alınacak mal ile birlikte toplam yapılması gereken ya-tınm 60 bin Euro.

Yıllık 12 bin Euro marka bedeli alınıyor. Franchise için hedeflenen aylık ciro ise 100 m2 bir mağazada 80 bin TL.

Yatırım Maliyeti

Uygun yer: AVM ve lokasyonun yoğun olduğu caddeler tercih ediliyor.
İlk sermaye: Toplam 60 bin Euro.
Ciro hedefi: 100 m2 bir mağaza için aylık 80 bin TL.
Kar marjı: Yüzde 60.
Bayilerde aranan özellikler: Mağazacılık deneyimi olması, işinin başında durması, sıcak satışta yeteneğinin olması.
Başvuru için: 0212 705 05 04

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ