El DeĞmeden YapIlan Beze İŞ GİrİŞİmİ

beze hat yazıları,beze pazarlaması,beze üreten firmalar,bezenin diğer adı,e degmeden tıcaret,iş fikirleri,iş fikirleri 2013, evde uretim,evde yapılıp satılabilecek şeyler,evde yapılabilecek işler,evde yapılıp satılabilecek ürünler, beze üretimi,yumurta akıyla yapılan tatlılar, evde yapılıp satılabilecek el işleri, evde üretilen ürünler,üretimi kolay ürünler,evde satılabilecek ürünler

Yumurtanın akı söz konusu olduğunda işletmenizde tamamen bağımsız bir hat kurarak bunu ayrı bir üretim işine de dönüştürebilirsiniz. Bu sistemle bizim “beze” adını verdiğimiz, pudra şekeri ve yumurta akıyla yapılan bir gıda elde edilebilir. Kısacası yabancıların “meringue” adını verdiği bu geleneksel ürünün daha orijinal şeklini basit bir girişimle hayata geçirmek mümkün. Çünkü bu ürünü endüstriyel anlamda el değmeden üretip otomatik olarak paketleyen yatay hatlar da bulunuyor. Ayrıca bu tür işlemlerde kullanacağınız her kapasite ve hızdaki otomatik makine teçhizatı Türkiye’de üretmek de mümkün. Bisküvi makinesi imalatçılarının bu konularda epey yoğun deney birikimleri ve imalat atölyeleri bulunuyor.

Beze yapımında temel girdi sadece yumurta akı olduğu için final maliyetin oldukça düşük, kazancın ise hayli yüksek olabileceği ifade ediliyor.

Öte yandan bu üretimde meyve katkılı olanların daha çok tutulduğunu, çikolata ya da kakaoyla üretilen çeşitlerin de ilgi çektiğini belirtmekte yarar var. Bu gıdanın üretimindeki en önemli nokta ise sanayi tipi mikserlerde yumurta akını iyice beyazlanıncaya kadar karıştırmak. Buna ilave edilen şekerin zamanı ve miktarıyla mereng, fondan (daha katı) hale gelebiliyor. Yatırımcılar, çeşitli şekiller verilen fondan hamurunu ufak bir ısı altında çeşitli formlara sokarak üstüne ilave tatlar da ekleyebilirler. Sonuçta ortaya çocuk ve gençlerin çok seveceği, otomatik üretimi son derece kolay, besleyici bir ürün çıkabilir.

Nur Demirok

Etiketler:

2013 iş fikirleri, Beze tarifi, Beze tarifleri, Beze üretimi, Beze yapımı, evde iş fikirleri, Evde üretim, Evde yapılabilecek işler, Evde yapılabilecek işler 2013, evde yapılacak işler, Evden Ek gelir kazanmak, Evden iş imkanları, Farklı Krep Çeşitleri, gıda iş fikirleri, Gıda üzerine işler, iş fikirleri, iş fikirleri 2013, iş fikri, yeni iş fikirleri,beze hat yazıları,beze pazarlaması,beze üreten firmalar,bezenin diğer adı,e degmeden tıcaret,iş fikirleri,iş fikirleri 2013, evde uretim,evde yapılıp satılabilecek şeyler,evde yapılabilecek işler,evde yapılıp satılabilecek ürünler, beze üretimi,yumurta akıyla yapılan tatlılar, evde yapılıp satılabilecek el işleri, evde üretilen ürünler,üretimi kolay ürünler,evde satılabilecek ürünler

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ