Emnİyet Genel Müdürlüğü 1.500 TL MaaŞla BekÇİ

AlIMI Yapacak

Yıllardır unuttuğumuz bekçi kavramı yeniden hayatımız dönüyor.Emniyet genel müdürlüğü bekçi alımı yapacak. mı nasıl yapılacak? Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi alım şartları nasıl olacak? Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis teşkilatına 20 bin sözleşmeli emniyet bekçisi alınacak, bekçiler koruma hizmetlerinde görevlendirilecek.

En az ortaokul mezunu olacak  bir nevi polisimize yardımcı olacak ve 5 yıl sonrada kıdemli bekçi olarak görevini sürdüerecek hatta polis teşkilatına katılma haklarıda kazanacaktır.

Eskilerden hepimizde hatırladığı gibi hemen hemen her mahallede sokaklarda bir bekçi varken şuan günümüzde sadece alış veriş merkezlerinde veya bazı iş yerlerinde görmekteyiz nerdeyse bekçi mesleği ortadan kalkmaktaydı. Emniyet Genel Müdürlüğü almış olduğu bu karar doğrultusunda bir çok işsiz vatandaşımızada gelir kapısı olacak ve kamu sektörüne büyük bir adım atmış olacak…

EGM bekçi teşkilatına alınacak olan bekçiler şu görev ve pozisyonlarda bulunacaktır.

Bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçlamücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500 – bin 700 TL arasında maaş alacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanan kanun tasarısında emniyet bekçisinin görevleri ve yetkileri tanımlandı.

Özel yetenek seçme sınavında başarılı olanlar bekçi yapılacak. Emniyet bekçisi adayı öğrenciler, polis eğitim kurumlarında en az 3 ay meslek eğitim görecek. Emniyet bekçileri bir yıl intibak dönemine tabi tutulacak.

Göreve intibak edemeyenlerin sözleşmeleri feshedilecek. En az üç yıl emniyet bekçisi olarak görev yapanlardan başarılı olanlar polislerde olduğu gibi kıdemli bekçiliğe geçirilecek.

EGM’ce ihtiyaç duyulması halinde en az üç yıl fiilen kıdemli emniyet bekçisi olarak görev yapmış ve üniversite eğitimini tamamlamış olanlar yapılacaksınav ilepolis memurluğuna atanabilecek. Bir yıl içerisinde kıdemli emniyet bekçilerinden polis memurluğuna geçeceklerin sayısı, başvuru şartlarına haiz bekçilerin toplam sayısının yüzde 5’ini geçmeyecek.

BEKÇİLERİN GÖREVLERİ

- Bir kimsenin can,mal, ırzına yapılansaldırı ve tehditleri önlemek, saldırganları yakalamak.

- Kamu düzen ve güvenini bozacak mahiyetteki gösteri, yürüyüş yapılmasına karşı, genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak.

- Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda, delillerin kaybolmamasını sağlayan muhafaza tedbirlerini almak

 

Bekçi alım süreci ve şartları EGM’den gelecek bilgiler doğrultusunda sizlerle paylaşılacaktır, e-haberajansi tarafından ilan süreci takip edilmektedir. bizi izlemeye devam ediniz…

Tekin Çetin

Etiketler:

20 bin bekçi, bekçiler alınacak, egm bekçi·, emniyet 20 bin, emniyet 20 bin emniyet bekçisi alacak, sözleşmeli bekci alımı

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ