ESAS HOLDİNG,PİZZA HUT VE KFC'Yİ

SATIN ALIYOR

Ortakları arasında Ali Sabancı'nın da bulunduğu Esas Holding, Türkiye'deki KFC Kentucky Fried Chicken, Pizza Hut ve Pizza Hut Delivery restoranlarını satın alıyor.

Esas Holding dışında, KFC ve Pizza Hut’ın Türkiye zincirini satın almakla ilgilenen yatırımcılar arasında Orta ve Doğu Avrupa’nın en büyük restaurant zincirlerinden Polonya merkezli AmRest Holdings SE ve özel sermaye fonu Actera Group da yer alıyordu. 

Süzer Grubu şirketlerinden Turkent Gıda A.Ş. bünyesinde bulunan KFC, Türkiye'ye 1989 yılında girdi. KFC'nin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Eskişehir, Muğla , Balıkesir, Adana, Gaziantep, Antalya ve Mersin’de 61 şubesi bulunuyor. KFC'nin 105 ülkede 15.000'den fazla şubesi bulunuyor.

Aynı grubun bünyesinde yer alan Pizza Hut'ın ise İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Muğla ve Adana’da toplam 41 restoranı bulunuyor.

Şevket Sabancı'nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Esas Holding'te, başkan yardımcılığı görevini Emine Kamışlı yürütüyor. Ali Sabancı, Erhan Kamışlı ve Çağatay Özdoğru ise yönetim kurulu üyeleri arasında bulunuyor.

 

Kasynak:sabah

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ