29 DEV FİRMA GİRİŞİMCİ

ARAMAKTA

Evden para kazanma,çocuk kitabı yazarlığı, çocuk kitabı yazma, çocuk kitabı yazmak, çocuklar için hikaye yazma, çocuklar için hikaye yazmak, çocuklar için kitap, çocuklar için kitap yazma, çocuklar için kitap yazmak, çocukları için, evde iş fikirleri, iş fikirleri, kitap yazma, sermayesiz iş fikirleri

hikaye

Çocuk kitabı yazmak özel bir bilgi gereksinimi olmayan bir iştir.Burada önemli olan çocukların anlayacağı tarzı yakalayabilmektir.Çocuklar için yazılan eserlerde daha çok harekete, olaylara ve kısa konuşmalara yer verilmesi uygun olur.

İyi bir çocuk romanı ya da hikayesinde başlangıç, düğüm ve sonuç gibi anlatım sürecinin geleneksel evreleri çok doğal biçimde birbirini izlemelidir. Uzun tasvirlerden ve karmaşık ruh çözümlemelerinden kaçınılmalıdır. Olaylar, durumlar, düşünce ve duygular arasında okuma ve anlamayı kolaylaştırıcı bir denge ve bütünlük bulunmalıdır.

Kendi hikayelerinizi yazmak,hikayeler anlatmaktan çok da zor sayılmaz.Tek yapmanız gereken,biraz hayal gücünüzü ve çocuk masumiyetinizi kullanıp bunları kağıda aktarmak.

Peki Yazım Nasıl Olmalıdır?

Yazmaya başlamadan önce nasıl bir kitap yazacağınızı düşünmelisiniz.Kısa hikayeler,gizemli olaylar,ders çıkarılan yazılar,eğitici yazılar,eğlenceli bulmaca ve oyunlarla ilgili kitaplar yazabilirsiniz.Hatta çiziminiz güzelse,kendi boyama kitabınızı bile oluşturabilirsiniz.

Çocuklar yalın ve duru bir anlatımdan hoşlanırlar. Günlük dilde pek kullanılmayan sözcük ve deyimleri anlamakta güçlük çekerler.Uzun ve karmaşık paragrafları zor okur ve kavrarlar. Yersiz benzetme ve tasvirlerden canları sıkılır. Çok kez metinde bu bölümleri atlama eğilimi gösterirler.

Daha çok çocukların ilgisini çekecek karakterler oluşturup,bir dizi halinde kitaplar oluşturabilirsiniz.Ürünlerinizin başarılı olup olmayacağını öğrenmek istiyorsanız,etrafnızda gördüğünüz ne kadar çocuk varsa onlara anlatın.Bu izlenimlerin size büyük yardımı dokunacaktır.

Diğer bir pazarlama yolu ise,kişilere özel hikayeler oluşturmak.İnsanlara kişiye özel çocuk kitapları yaptığınızı bildirin.Ve isimlerini hikayelere monte edin.Çocuklar ve büyükleri, hikayelerde tanıdık isimleri görmekten büyük mutluluk duyacaklardır.Bu işle siz para kazanacak,hemde bu alanda marka olma yolunda ilerleyeceksiniz.

 

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ