SOSYAL MEDYADAN PARA KAZANMA

Sosyal Medya dediğimiz şeyin Facebook, Twitter, Friendfeed ve Google Plus gibi siteler demek olduğunu hepimiz biliyoruz. Milyonlar tarafından kullanılan bu siteler, aslında diğer web sitelerinin link paylaşımları ile çeşitli imkanlar barındırıyor.

Şimdiye kadar yapılan Google aramalarını, bundan böyle sosyal medya sitelerinde paylaşarak, o siteye geniş bir potansiyel sağlanabiliyor.

Tabiki online web sitelerinin fazlalığından dolayı, site sahiplerinin kendi sitelerini gözönünde ve rekabette tutabilmeleri güç bir durum olabilir. İşte bu noktada site sahipleri, kendi sitelerinin daha fazla tıklanması ve yoğunluk oluşması için web sitelerini Sosyal İmleme (Social Bookmarking) sitelerine yönlendirebiliyorlar.

“Aynı işi yapan ücretsiz programlar var” demeyin. Bu programlar paylaşımın gerçek hedefine uyumlu ve doğru modelleme methotlarını uygulayamıyorlar.

İşte burada, ek gelir ihtiyacı olanlar veya internet ortamında para kazanmak isteyenlere yeni bir imkan doğmuş oluyor; online yayın yapan web sitelerine sosyal imleme yapmak.

Diğer sitelerin adına, sosyal imleme sitelerine link gönderirken izlenecek adımlar;

   • 1.Üye yoğunluğu fazla olan kaliteli sosyal imleme sitelerinin bir listesini hazırlayın. Bunu da Google’da “popüler sosyal imleme siteleri” adı altında arattırarak yapabilirsiniz.
   • 2.Bir fiyatlandırma planı oluşturun ve ödemelerinizi hangi yolla toplayacağınızı belirleyin.
   • 3.Mümkün olduğu kadar fazla müşteri edinin. Listenizi sosyal ağlarda, arkadaşlarınızın arasında tanıtmaya ve yaymaya çalışın.
   • 4.Web sitesi linklerini tam zamanında gönderin. ara sıra müşteriniz için derlediğiniz linkler ve linkleri gönderdiğiniz sitelerin listesini rapor edin.
   • Sosyal imleme işi ne kadar kazandırır?

    Bu konuda imleme bazında veya aylık fiyatladırma yapabilirsiniz.Herşeyden önce otomatik imleme yapan programları iyi araştırmanız gerekli. Yaptığınız işe ilaveler düşünerek daha da tercih edilir imkanlar sunabilirsiniz.

    Seo’lu Sosyal imleme

    Mesela bu yazının paylaşımında Sosyal medya imleme kurallarına ilave olarak SEOLU SOSYAL İMLEME yapılabilir. Yazının Facebook veya Twitter içerisinde nasıl aranabileceğini araştırarak, uygun başlıklarla imleme yapılırsa konunun paylaşımı daha çok artabilir ve tabiki dolayısıyla daha çok tıklanabilir. Bu işin yurt dışındaki fiyatı 100 imleme / 10 Dolar civarında.

    İşi tek bir web sitesi olarak hesaplamayın, 10 tane web sitesine aylık olarak bu hizmeti sunduğunuzda toplamda 200 ila 500 Tl’ye kadar kazanma şansınız var.

Tags: facebooktan para kazanma yolları, internet üzerinde para kazanma yolları, internetten nasıl para kazanılır 2012, sosyal imleme ile para kazanmak, sosyal imleme nası yapılır, sosyal imleme nedir, twitterdan para kazanma yolları

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ