EVLERE ÖRGÜ İŞİ VEREN FİRMALAR

evden para kazanma,Evlere örgü işi, evlere dantel işi, evlere oya işi, evde örgü işi istanbul, evlere örgü işi ankara, evde örgü işi veren şirketler, evde oya yapmak, evde dantel yapmak, Ev kadınlarına evde iş imkanı,İş fikirleri,2013 iş fikirleri,ek işler,evlere iş veren firmalar,sermayesiz işler,orjinal iş fikirleri

Örgü işiEvde örgü işi yapmak, sıra dışı bir fikir olarak görünmeyebilir. Örgü örmeyen, eski kuşak kadınına zor rastlarsınız. Bunun aksine günümüzde el örgüsü, yerini makinalara bıraktı. Evde örgü işi yapmak, hal böyle olunca evde hanımlarına evde iş imkanına dönüştü.

Belediyelerin, valiliklerin tahsis ettiği alanlarda, hanımların tezgahlar kurarak satışını yaptığı el örgüsü şallara, atkılara gözümüz takılmadan geçemeyiz. Birbirinden renkli ürünlerin, motif çeşitliliği ile göz kamaştıran tezgahlar, bir çok ev hanımının geçim kaynağı olmuştur.

Evde örgü işi yapmaya karar aldığınızda tecrübesiz iseniz, zaman harcayarak öğrenmeniz ve el becerinizi geliştirmeniz gerekir. Örgü işinde; el sıklığı ayarının sabit ve elin hızlı olması gerekir. Eğer daha önce hiç örgü işi ile uğraşmadıysanız, lastik ve düz örgülerden atkı örmeyi deneyebilirsiniz. Hızlı örmeyi başardıkça şevkiniz, hevesiniz artacak yeni modeller, yeni örgü çeşitleri denemek isteyeceksiniz.

Tezgah açmak her bayanın ev yaşantısına uymayabilir, yeterli vakti bulamayabilir. Lakin bu gerekçe; evde örgü işini yaparak gelir elde edemeyeceğiniz anlamına gelmez. İnternet ile kuracağınız işveren bağlantılarınız, evde örgü işi yapmanıza olanak sağlar. Evde takı yapımında olduğu gibi bu alanda da evlere iş veren bir çok firma bulunmaktadır. Araştırmalarınız esnasında eğer ilginizi çeker ise makrome örgü çeşidini de inceleyebilirsiniz.

Makrome örgü, düğümler arası geçiş sağlanarak oluşan bir el işidir. Makromeye özgü çeşitli kalınlıklarda yumak halinde satılan ipleri vardır. Yaratıcılığa son derece açık olan makrome, örneklerine sıklıkla rastladığımız ‘duvar aparatlı sallanan saksılıktan’ ibaret olarak değerlendirilmemelidir. Hayal edelim; dört adet uygun ebatlardaki ağaç kütüğü arasında işleyeceğiniz makromenin üstüne cam kestirerek, yazlık evlerin dekorasyonuna uygun bir orta sehpa yapabilirsiniz. Demir, krom veya bakır iskeletini yaptırabileceğiniz ayaklı köşe lambası içinde boncuklarla işleyeceğiniz makrome göz alıcı olacaktır. Her el işi uğraşında olduğu gibi yaratabilecekleriniz arasındaki tek sınır; sizsiniz.

Ev kadınlarına evde iş imkanı sunan birçok tekstil firması, evde örgü işi vererek, ev hanımlarının gelir elde etmesine yardımcı olmaktadır. Deri saçaklı atkılar bir döneme imzasını atmış, kirpi yelekler çok revaçta görülmüştür. Büyük markalardan alınabilen bu ürünler, ev hanımlarının üretimidir. Evde iş veren firmalar arasında örgü bebek patiklerine, berelerine de ihtiyaç bulunmaktadır. İnternet üzerindeki iş ilanlarını takip ederek, firmaların örgü guruplarına katılmanız da mümkün.

 

Kaynak:myfikirler

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ