25 YaŞInda Tekstİl Patronu Oldu

Kosgeb destekleriyle işlerini kurup,büyütenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

girişimciBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, proje kapsamında kadın girişimcilere 30 bin lira hibe desteğinin yanı sıra 70 bin liraya kadar da faizsiz kredi desteği sağlandığını söyledi. Ergün, yaklaşık 6 bin 500 girişimciye 82 milyon liralık destek verildiğini, söz konusu girişimcilerin 3 binini ise kadınların oluşturduğunu söyledi.

DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK BAŞARI HİKAYELERİ

- 25 yaşında tekstil patronu oldu

25 yaşındaki Ece Salıcı Arıak, KOSGEB desteğiyle Ankara’da tekstil üretim atölyesi açtı. Arıak, hikayesini şöyle anlattı: “KOSGEB destekleri benim için çok önemliydi. Çünkü kendi dalımda, işe yeni başlayan bir girişimcinin satın alamayacağı tela presi, kalıp modelleme programı gibi pahalı ama işi bir o kadar da kolaylaştıran ve yapılan işin kalitesini artıran makineleri, ben KOSGEB yeni girişimci desteği çerçevesinde alabildim.”

- İşe çatı katında başladı

51 yaşındaki Elazığlı ev hanımı Ayşe Seyrek Akcan, doğal sabun üretimi yaparak kendi işinin patronu oldu. Asa Doğal Ürünler isimli firmasını evinin üst katında kuran Akcan “KOSGEB’den aldığım destekle doğal kozmetikteki ürün çeşidini ve sayısını ciddi anlamda artırdık. Ayrıca 35 çeşit bitki çayı ve katkısız salça üretimi ile meyve ve sebze kurusu paketleme işine girdik. Katıldığımız fuarlarda iş bağlantıları kurduk” dedi.

- Ameliyathane terliği üretiyor

KOSGEB’in desteği ile ameliyathane terlikleri üretimi ile iş hayatına başlayan Gökçen Bahadır Darı, aile şirketinden ayrılarak kendi şirketini kurdu. Türkiye’nin en büyük tıbbi aletler imalatçısı olan Bahadır Tıbbi Aletler firmasının 2. nesil yöneticisi olan Darı, şunları anlattı: “2008’de ailemin desteği ile İŞGEM’de girişimcilik maceram başladı. Ameliyathane terlik imalatına başladım. Motivasyon kaynağım ailem ve İŞGEM oldu.”

- Süt işleme tesisi kurdu

Osmaniye’de süt işleme tesisi kuran Sultan Daniş 68 yaşında. Daniş, hikayesini şöyle anlattı: “Küçük çapta hayvancılık yapıyor ve hayvanlarımdan elde ettiğim sütü hem tüketiyor hem de satıyordum. Asıl kârın bu sütü işleyip katma değer yaratan işletmeciler tarafından kazanılıyor olması beni kendi işletmemi kurmaya teşvik etti. Şimdi 7 kişiyi istihdam eden bir iş kadınıyım.”

Star

 

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ