İNTERNETTEN ORGANİK ÜRÜN SATIŞI YAPIN

İnternetten organik ürün satışı yaparak milyonlarca tüketiciye rahatlıkla ulaşabilir,ürünlerinizi rahatlıkla satabilirsiniz.

Farmigo, yerel çiftlikler ile iş yerlerini, okulları ve sosyal merkezleri bir araya getiriyor ve ısmarlanan ürünlerin teslimatı için onları en uygun yere yönlendiriyor. online pazarBüyük bir hastanenin kendi organik serasını oluşturması mantıklı olabilir ancak, sayıları çok fazla olan organizasyonlar ve topluluklar için bu pek mümkün değil. Durum böyle olunca onlar da benzer bir üretim sistemi isteyebilir elbette.

İşte Farmigo bu noktada devreye giriyor. Farmigo sitesi, yerel üreticileri ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyor. Farmigo aslında 2009’da yılında, online yazılım sağlayıcısı olarak çiftliklere yardım etmek amacıyla kuruldu ve şimdi ABD çapında 25 eyalette 300’den fazla çiftlikle çalışıyor. Bununla birlikte Farmigo, yerel grup ve organizasyonları, bulundukları yerdeki yerel çiftliklerle bir araya getiren ve ‘ilk online organik pazar’ unvanına da sahip oluşum.

Üyeler tercih ettikleri malzemeleri özenle seçerken, sitede kendilerine en yakın olarak belirtilen çiftlik, yeni hasattan taze olarak haftalık siparişlerinin teslimatını sağlıyor. Çiftlikler, direkt olarak geleneksel bakkallara satış yaptıklarında yalnızca yüzde 9 ila 20 oranında pay alabilirken, bu şekildeki satıştan yüzde 80 pay alabiliyorlar. Farmigo her satıştan yüzde 10 pay alıyor ve böylece herkes kazanmış oluyor. Aşağıdaki video bize konu ile ilgili daha fazla detay sunmakt Farmigo’nun kurucusu ve CEO’su Benzi Ronen diyor ki: ‘ Son 20 yıldır internet, işlemekte olan tedarik zincirini çökertiyor ve geleneksel iş modellerini yeniden yazıyor.

Statükoyu yerinden oynatmak için bundan daha iyi bir zaman olamazdı ve Farmigo yiyeceğin satın alınma ve dağıtılma sürecini temelden değiştirdi. Farmigo, şimdi San Francisco ve New York’la birlikte Los Angeles, Seattle, Portland, Denver, Chicago ve Philadelphia ‘da ‘tezgah açıyor’.

Bu arada New York tabanlı firma, kendi iş yerlerine de bu hizmetin gelmesi konusunda yardım edecek kişiler arıyor. Sürdürülebilir iş odaklı girişimciler bu projenin bir parçası olabilir ya da kendileri benzer bir projeyi hayata geçirebilirler.

 

Kaynak:is fikirleri ve fırsatları

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ