KIZ SOHBETİNDEN ÇIKAN İŞ FİKRİ

Selin Keleşer ve Sonay Onur, kız sohbetlerinden iş fikri

iş fikriSihirli Dokunuşlar, iki genç kadın girişimci tarafından eğlenceli ve sağlıklı bir cinsel hayat için 2011 yılının Haziran ayında kurulan bir online alışveriş sitesi. SonayOnur ve Selin Keleşer tarafından hayata geçirilen bu site, aslında Türkiye’de cinsel hayatın büyük bir tabu olarak görülmesi üzerine bu boşluğu doldurmak amacıyla kurulmuş. 1986 İstanbul doğumlu eski halkla ilişkilerci Selin Keleşer ile 1980 Mülheim doğumlu pazarlama uzmanı Sonay Onur’un 25 bin lira bireysel kredi kullanarak kurduğu ‘seks oyuncakları’ satan e-ticaret sitesi sihirlidokunus lar.com.tr’nin kuruluş öyküsü ise yeni girişimlere cesaret ve ilham verecek cinsten...

KREDİ ÇEKEREK BAŞLADILAR
Keleşer ve Onur, aynı PR şirketinde çalışırken, birlikte bir şeyler yapma fikri oluşur. İkisi de ortak projeleri uyumlu ve başarılı şekilde uygulayabilen iki arkadaştır. Bu fikir bir kız sohbeti esnasında ortaya çıkar. Onur, Almanya’da sıkça rastladığı seks shoplar’ın Türkiye’de gizli saklı köşelerde ve çoğunlukla merdiven altından yapıldığını görür. Cinsel sağlık ürünleri ya da piyasadaki tabiriyle seks oyuncakları denilen ürünler konusunda Türk kadınlarının ne kadar çekingen olduklarını keşfederler. Ardından araştırmalar başlar. Türkiye’de olmayan ve özenle sunulması gereken çok sayıda ürün tespit ederler. Bankadan 25 bin lira bireysel kredi çekerek ilk adımı atarlar. 25 bin lira bireysel krediye biraz daha nakit ekleyerek önce 30 bin liralık ürün alırlar ve internetten satışa başlarlar. Ürün çeşidi çoğaldıkça satışlar hızla yükselmeye başlar.

SÖZ SAHİBİ ERKEKLER
Sihirli Dokunuşlar sunduğu cinsel sağlık ve destekleyici ürünlerle, sitesinde bugün her gün ortalama bin 500 ziyaretçi ağırlıyor. Türkiye’de hanların üst katlarında gözden uzakta konumlanan erotik shop'ların erkeklere yönelik ortamından uzak bir hizmet anlayışı sunuyor.
Kısa sürede büyük bir satış hacmi yakaladıklarını söyleyen Selin Keleşer, “Bu yılın sonunda 300 bin TL ciroya ulaşmayı hedefliyoruz” diyor.
Kadınlara yönelik hazırlanmasına rağmen üyelerin çoğunluğunu erkeklerin oluşturduğunu belirten Sonay Onur, "Sitenin tüm tasarımı kadınlara hitap ediyor olsa da konu cinsellik olunca, söz sahibi erkekler oluyor. Bu tarz ürünlerde kendileri ya da eşleri için alışverişi erkekler yapıyor, danışma hattımızı arayanların yüzde 80’ini erkekler oluşturuyor" şeklinde konuşuyor.
sihirlidokunuslar.com.tr üzerinden alışveriş yapan kadınların yüzde 80'i partneriyle birlikte kullanabileceği ürünler tercih ederken, erkeklerin yüzde 70'inin alışveriş sepetinde tek başına kullanabileceği, destekleyici bir ürün mutlaka yer alıyor.

Kaynak:ekonomist

Tags:iş fikirleri,orjinal iş fikirleri,bayanlar için iş fikirleri,para kazandıracak işler

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ