GOOGLE YENİ ÜRÜNLE PİYASALARI SARSACAK

 

 

Arama teknolojileri dışında farklı alanlarda da faaliyetleri olan Google, yeni projesi Project Glass'ın duyurusunu yaptı. Gözlük şeklindeki yeni teknolojik cihaz, Artırılmış Gerçeklik teknolojisine sahip. Bu sayede gerçek dünyadaki görüntülerle sanal dünyayı birleştirebilen ürünle baktığınız şeylerin fotoğrafını çekebiliyorsunuz.

Ayrıca konum paylaşımı, bir konser için bileti alımı gibi çeşitli faaliyetleri sesli komutlar ya da göz hareketleriyle yapabiliyorsunuz. Henüz deneme aşamasında olan teknoloji için özel bir video hazırlayan Google, Project Glass ile neler yapılabileceğinin ipuçlarını da veriyor.

Kesin bir bilgi olmamakla beraber gözlüğün bu yıl içinde satışa sunulması bekleniyor,fiyatını 1500 dolar olarak açıklayan Google yetkilileri, bu yeni teknolojinin zamanla daha da işlevsel hale getirileceğini belirtti.Şuana kadar gözlük için başvuranların sayısı 6 bin civarında.

İşte Videosu

Google’ın kurucularından Sergey Brin, sihirli gözlükleri etkileyici bir biçimde tanıttı. Sıkıcı basın lansmanı ile yetinmeyen ekip, San Fransisco üzerinde canlı yayında uçaktan atladı.Paraşütçüler gözlükleri taktı, konferansa katılanlar ise tüm yolculuğu onların gözünden, Google gözlükleri sayesinde izledi.

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ