İş Kurmak İsteyen Engellİ GİrİŞİmcİlere 100

Bİn Lİra Destek

Engelli girişimcilere 30 bin lirası hibe olmak üzere 1oo bin liralık iş kurma desteği Aile bakanlığının desteği ile verilmeye başlanacak.

Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan gelen bu destek ile engelli vatandaşlar ilk olarak eğitim görerek , kuracakları iş konusunda yeterli bilgiye sahip olacaklar. Daha sonrasında ise 100 Bin TL kredi ile eğitimi verilen iş konusunda iş sahibi olmaları sağlanacak. Kendi işinin patronu olmak isteyen vatandaşlar Kosgeb Yeni Girişimci Desteği’nden faydalanacak. Engellilere özel verilecek bu destek kredisi 4 aşamadan oluşuyor. İşletmenin kuruluşu, malzeme alımı ve işletme gideri için verilecek destekler geri ödemesiz, sabit yatırım için verilecek 70 bin TL’lik hibe ise geri ödemeli olacak. Bu desteğin geri ödenmesi, engelli vatandaş işini kurup kâra geçtiği andan itibaren adım adım yapılacak.

Projeye başvurarak kendi işini kurmak isteyen tüm engelliler bulundukları ilden başvuruda bulunabilecekler. Alınan başvuruların ardından seçilen girişimciler, İstanbul, Ankara, İzmir şehirlerinde bulunan eğitim merkezlerinde Kosgeb Yeni Girişimcilik Eğitimi almaya hak kazanacak. Eğiitime katılarak projeleri kabul edilen girişimcilerin , kendi illerinde iş yeri kurma hakları olacak. Bu sayede Bakanlık engellilere iş sahası oluşturacak. Girişimci olmak isteyenler Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sayfasında online başvuru formunu dolduracak. Türkiye genelinde elektronik olarak başvurular değerlendirilecek. Proje ilk olarak pilot il Ankara’da başlatılacak.

KOSGEB’in halihazırdaki engelli vatandaşlarımızı da içine alan Girişimcilik Destek Paketi’ni bu sayfadan inceleyebilir, daha önce sizlere duyurduğumuz, bakanlığın Girişimci Engel Tanımaz, Kendi İşimi Kurmak İstiyorum projesininin detaylarını ve başvuru linklerini bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Girişim Haber

 

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

 

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ