İŞ KURMAK İSTEYENLER İÇİN YEPYENİ

İŞ FİKİRLERİ

iş kurmaİş kurmak istiyorsunuz,fakat ne iş yapacağınızı bilmiyorsanız yada iş fikirlerine ihtiyacım var diyorsanız,bu haber tam size göre. Herkesin hayalinde kendi işini kurmak vardır. Bugün onbinlerce insan evde yapılan bir iş kurmayı düşünüyor ve bunun için iyi sebepleri var.

Ortalama olarak, insanlar iş hayatları boyunca iki veya üç kariyer sahibi olmayı umit edebilirler. Bir kariyeri bırakanlar genelde ikinci veya üçüncü kariyerlerini evlerinde yapmayı düşünürler. Geleneksel olarak 9’dan 5’e çalışmanın parçası olan ve bu hayattan emekli olmanın eşiğinde olan insanlar, daha sonra ne yapacaklarını düşünürler. İyi haber: Evde yapılan bir iş kurmak risk almaya ve sıkı çalışmaya istekli olan herkese açık.

Oda kiralama işi kurabilirsiniz

Evin diğer kısımlarından bağımsız, ayrı banyosu olan bir odanız mı var? Turistik bir yer, spor stadyumuna veya yılda bir yapılan bir olaya yakın bir yerde mi oturuyorsunuz? Veya eviniz bahar rüzgarları, yazın cırcırböcekleri, sonbaharda tazelik veren ve bir şehirlinin haftasonu kaçamağı yapacağı bir yerde mi? Cuma ve cumartesi günleri odayı 150$’a kiraladığınız düşünürsek, 48 haftada yıllık kazancınız 14.400 $ olacaktır! Sahip olduklarınız değerlendirerek benzersiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Temizlik işi kurabilirsiniz

Temizlik işinin birçok yönü vardır. Ev temizliği, ofis temizliği, restoran temizliği olarak başlayabilirsiniz. İsterseniz aralarından bir tanesi üzerine uzmanlaşarak da tek konu hakkında bir temizlik işi kurabilirsiniz.

Bilgisayar tamirciliği ve teknik desten işi kurabilirsiniz

bilgisayar tamiratıSistem kullanıcılarının isteyeceği yazılım türlerini öğrenin, kelime işlemcisi, fotoğraf düzeltme yazılımı, dizayn ve özellikle güvenlik yazılımları. Bilgisayarın tüm parçalarını inceleyin, monitör tiplerini ve çeşitlerini, kablolu ergonomik ve kablosuz klavyeleri, fare tiplerini, yazıcıları ve tarayıcıları. Pazarlama bölgenizde hizmet veren tüm internet hizmet sağlayıcılarını iyi şekilde tanıyın. Kişisel bilgisayar kullanıcıları, küçük işletmeler ve büyük şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir uzman haline gelin.

Danışmanlık hizmeti verebilirsiniz

Danışman olmak için, insanların çalışmayı düşündükleri bir alanda kendinizi danışman olarak sunabilmeniz ve bunun için de o alanda uzmanlığa sahip olmanız gerekir. Örneğin kariyerinizde bir ilaç şirketinin büyük depolarını yönetmişsinizdir, yıllarca büyük bir ayakkabı üreticisinin pazarlama işlerini yapmışsınızdır, kozmetik dükkanı veya restaurant zinciri kurmuşsunuzdur. Bu deneyiminizi
benzer işleri yapmak isteyenlere yardım etmek için kullanabilirsiniz ve geçmişte yaptığınız hataları tekrarlamazsınız. Danışmanlık hizmetinde genişleme olasığınız yüksek.

Köpek yetiştiriciliği işi yapabilirsiniz

köpek yetişştirmeDişi köpeğinize uygun partneri bulmadan önce, annelik sorumluluğunu alacak fiziksel durumda olduğundan emin olmanız gerekir. Yavruları için uygun ve güvenli bir yeriniz olduğundan emin olmanız ve bir  şeyler yanlış giderse ne yapacağınızı bilmeniz gerekir. Ve yavruları büyütmek konusunda her şeyi bilmelisiniz. Damızlık olarak kullanmak  için erkek köpek besleyebilirsiniz. trendisfikirleri.com.Bu göründüğü kadar kolay değildir. Erkek köpeğinizin damızlık olarak yüksek ücret alması için onu küçük yaşta alıp rekabete hazırlamanız gerekir. Üremelerde yüksek ücret alabilmeniz için, damızlık köpeğiniz isim yapmış olmalıdır.

Editörlük hizmeti işi kurabilirsiniz

İşte size evinizin sakin ortamında sunabileceğiniz editörlük hizmetlerinden bazıları.

Yazı işleri editörlüğü: Gerçek denetlemenin yapıldığı bölümdür ve dilbilgisi, üslup ve baskı hataları düzeltilir.

Düzeltme: Burası bitmiş bir işin uğradığı son yerdir. Düzeltici, yazı
işleri editörünün yaptığı düzeltmelerin uygun şekilde yapılıp yapılmadığına ve süreçte yeni hatalar oluşup oluşmadığına bakar.

İndekslemek: İndeksleme kursuna gidebilir ve indeksleme yazılımı edinebilirsiniz.

Gelişim editörlüğü: Gelişim editörü elyazması metinler üzerinde çalışır
ve organizasyon ve içerik sorunlarıyla ilgilenir.

Yayına uygun hale getirme: Uzmanların yazdıkları elyazması metinlere uygulanan bir editörlük hizmetidir. Uzmanlar bir metin yazarlar ve
editör onu yayınlanabilir bir hale getirirler.

Başkasının adına yazmak: Yazar olarak araştırmayı yapıp, kitabı yazabilirsiniz ve kitap başkasının ismiyle yayınlanır.

Reklam yazarlığı: Bir ürün veya hizmetin desteklenmesi amacıyla
yapılır.

Kitap yazarlığı: Muhasebecilik, iç dekorasyon veya örgü örme gibi
bir uzmanlığınız mı var? Neden bununla ilgili bir kitap yazmayasınız?

Makale yazarlığı: Bir kitap yazmadan önce, yazılarınızı bir dergi
veya gazetede yayımlatabilirsiniz.

İnternet sayfası içeriği oluşturma: İnternet sayfası için içerik
hazırlama, yazarlıktan para kazanmak için iyi bir yoldur.

Elektronik eşya tamir işi kurabilirsiniz

Bu iş bilgisayar tamirine benzer, ama bu işte bilgisayar dışında tüm elektronik eşyaları tamir edeceksiniz. Küçük elektronik eşyaları söz konusuysa, müşterilerin tamir edilecek eşyayı size getirmesini sağlamalısınız. Çünkü bozuk eşyaları alıp tekrar geri götürmek
pahalıya mal olacaktır.trendisfikirleri.com. Ayrıca insanların eski elektronik eşyalarını size getirmelerini sağlarsanız, onların parçalarını kullanabilirsiniz.

İthalat / İhracat danışmanlığı hizmeti verebilirsiniz

Eğer halihazırda ithalat ve/veya ihracatla ilgili deneyiminiz yoksa, uzun bir öğrenme süreci sizi bekliyor. Temel şeyleri öğrenerek ve diğer insanlara ithalat/ihracatla ilgili işlere başlamak için bilmeleri gerekenleri öğreterek başlayabilirsiniz. Bu kadarı bile büyük ihtimalle size ilk birkaç müşterinizi kazandıracaktır. Eğer eğitim seminerlerine devam ederseniz ve ulaştığınız alanı genişletirseniz, muhtemelen çabuk bir şekilde yeterli ve sürekli müşterileriniz oluşacaktır, ama yeni şeyler öğrenmeyi sakın ihmal etmeyin.

Dekorasyon ve iç dekorasyon işi kurabilirsiniz

Müteahhitlere işlerinizi pazarlayın. Yeni ev alan kişiler ev dekorasyonu ile ilgili seçeneklere ve ihtimallere boğulurlar. Evdeki tüm önemli unsurlar ve tüm büyük odalar için anketler hazırlayın. Ev sahibinin evi nasıl kullanacağını belirleyin – çocuklar var mı? Evcil hayvanlar? Evin hanımı yüksek topuklu ayakkabı giyiyor mu? Eve ayakkabılar çıkarılmadan mı giriliyor? Odalar nasıl kullanılacak? Aydınlatma ışıklarıyla, dekorasyon ışıkları nasıl yerleştirilmelidir? Deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir.

Takı tasarım işi kurabilirsiniz

Takı işine girmenin birçok değişik yolu vardır ve çalışırken kullanabileceğiniz farklı türlerde malzemeler bulunur. Madenlerle çalışmak, muhtemelen en çok özel araçla çalışmayı gerektiren durumdur. İşleyebilmek için madeni ısıtmanız ve kesip oyabilmek için uygun araç gerece sahip olmanız gerekir. Fakat takı yaparken cam, plastik, boncuk, tüy hatta tahta gibi başka birçok malzemeler kullanabilirsiniz. Takı tasarım işi deneyim, eğitim veya sertifika gerekebilir.

Düğün organizasyonu işi kurabilirsiniz

Elbise stilleri, renk trendleri gibi düğünlerle ilgili tüm trendlerden ve modadan haberdar olmalısınız. Çiçeklerin seçiminden, düğün kıyafetleri ve nedimelerin giysilerinden, yer seçimi ve yiyecek içecek seçimine kadar, müşterilerinize toptan bir hizmet sunmalısınız. İşinizi kurmadan önce, tüm düğün alışverişi yapılan mağazaları gezin, yakında gelin olacakmış gibi davranın ve bu mağazalarda ne tür hizmetler verildiğini, müşteriye nasıl davranıldığını görün. İnsanlarda düğün planlama konusunda gidilecek doğru kişi olduğunuz izlenimini bırakmak için, işle ilgili her detayı bilmelisiniz.

İnternet sitesi tasarım ve yazılım işi kurmak mı istiyorsunuz?

İnternet sitesi kurma konusunda detaylı bilgileri, alışveriş kart sistemini nasıl kuracağınızı, güvenlikle ilgili konuları öğrenebileceğiniz birçok kurs bulunmaktadır (bunların birçoğu da online kurslardır).  Tabi ki tasarım yapacağınız şirket hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir. İnternet sitesini hazırlarken şirketin hangi yönünü vurgulayacaksınız? Vahşi rekabeti seven modern bir şirket mi, bunu anlatmak için parlak renkler ve eğlenceli grafikler kullanabilirsiniz. Ya da belki mavi, siyah ya da kestane gibi renkler daha uygun olacaktır.

Evcil hayvan bakıcılığı işi kurabilirsiniz

Bu işe başlarken hemen hemen hiç sermayeye ihtiyacınız yoktur. Bazı genel referanslara sahip olmanız gerekir, ki bunlar az paraya mal olur ya da hiç para gerekmez. Muhtemelen şimdi veya geçmişte evcil hayvan sahibi olmanız, bu konuda deneyime sahip olmanız gerekir. Hayvan yemi satan mağazalarda, hayvan hastanesinde veya hayvanlarla ilgili başka bir işte çalışmış olabilirsiniz. Müşterilerinizin güvenini kazanmalısınız. Evlerinin anahtarını verdiklerinde, değerli eşyalarıyla oynamayacağınızı bilmeliler.

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ