Evde saGlik hizmeti

evde_saglik_hizmeti

Evde sağlık hizmetleri uzun zamandır yapılan bir uygulamadır.Belli hastaneler ve labaratuar gurupları bu işin kar marjını keşfettikten sonra bu hizmet üzerine ağırlık vermiş olup,sağlık sektörüne daha kaliteli bir hizmet anlayışınıda eklemiş bulunmaktadırlar.Evde hasta bakımı,kan alma hizmetleri,ambulans hizmetleri gibi alanlarla beraber yıllık 100 milyon doların üzerinde ciro yapmaktadırlar.

Gelişen teknoloji ve yaşam sürelerinin artması,daha kaliteli sağlık hizmetlerinin olmasını gerekli kılmıştır. Sağlık sektörünün hayatın vazgeçilmez bir unsuru olduğunu düşünürsek,yatırım yapılabilecek öncelikli sektörlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Bizim burada size anlatacağımız iş modeli;

 

Evde kan alma hizmetleri üzerine şirket kurulabilir,,çok kolay diye düşünebilirsiniz;

Neden kolay ,çünkü büyük guruplar genelde her testi çalışır ve anlaşmalı labaratuarlardan çok düşük bir para karşılığı labaratuar testlerini yaparlar,örnek olarak kan sayımı bir hastanede 50 lira fakat bunu siz dış labaratuara gönderdiğinizde yani büyük labaratuar guruplarına 5 lira yada 10 liradan yaptırırsınız,geriye kalan 40 lira sizin net satış karınız olur.

Gelelim bundan sonraki noktaya;evde kan alma hizmeti verebilmek için bir laborant' a ihtiyacınız var.

Laborant,hastaneye gidemeyecek olan hastaların evlerinde bakılması gereken testler için uygun miktarda ve alınması gereken kadar numune alır ve uygun şartlarda çalışması için gerekli ortamı hazırlar,Alınan numuneler labaratuarda çalışılır ve aynı şekilde hastaya sonuçlar teslim edilir.

Peki kimlerden evde kan alınabilir?

Yaşlı hastalar

By-pass geçirmiş hastalar

Diyaliz Hastaları

Kanser Hastaları

İş adamlarına check-up yada yaptırması gerekli diğer labaratuar testleri (ofisine giderek kişiye özel hizmet verilebilir.)

 

Teknoloji ve hayat standardı değiştikçe hizmet sektörününde şekli değişmektedir.Geçmiş dönemlerde dükkan niteliğindeki labaratuarlar bugün artık para kazanmamaktadır.Bundan dolayı artık evlere yada işyerlerine hizmeti götürmek daha önem kazanmakta vede şirket için daha iyi bir imaj olmaktadır.

Facebookta Paylaş

Kategori: Evde sağlık hizmetleri, ,İş fikirleri

Tags: Evdebakımhizmetleri,evdekanalma,labaratuar hizmetleri,evde labaratuar hizmeti,iş fikirleri 2012,2012 sermayesiz iş fikirleri

 

 

 
 

Reklamlar

 

Sponsor

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ