FARKLİ BİR kiosk

farkli_kioskBugüne kadar pek çok yerde ve birbirinden farklı stand ve kiosklar görmüşsünüzdür.Özellikle son dönemlerde avm lerdeki kiosklarda çok iyi satış yapıldığına dair yazılar çıkmıştır,hal böyle olunca alışveriş merkezlerindeki kiosklarda daha bir değerli olmuştur.Müşteri portföyü iyi olan avmlerde aylık 50 bin liraya kadar çıkan satışlara ulaşılmıştır.Bu haberlerden sonra talep fazlalaştığından alan kiralama fiyatlarıda yükselmiştir.Aylık 2500 ile 10000 lira arası fiyatlar kar zarar endişelerinide beraberinde getirmiştir.

Bizde bu noktadan yola çıkarak yeni kiosk modelinden bahsedeceğiz herkes muhakkakki sokaklarda kiosk açmanın daha akılcı bir yatırım olacağında hemfikirdir.Nedenmi?

Özellikle iş merkezlerine yakın olan yerlerde,ihtiyaç duyulan fast food,çay,kahve yada başka satılabilecek şeyleri daha ucuz ve daha kolay satabilirsiniz,çünkü size ulaşabilecek kişi sayısı daha fazladır. Bundan dolayı bugün avm de kiosk açmak karlılığını kaybetmeye başlamıştır.

 

Peki nasıl bir yerde ve nasıl olmalı?

Detaylı anlatmak gerekirse,eğer istanbulda maslak,şişli,gayrettepe,levent yada ortaköy bebek sahilinde,diğer büyük şehirlerde de ,işlek yerlerde sadece içecek üzerine bir kiosk açarsanız işte bu size para kazandırır,Sunumu starbucks gibi bardak yaptırıp,kahve,meyve suyu vede yabancı bir marka adıyla sunarsanız emin olun bu bölgelerde çok iyi satış yaparsınız,yer olarak uygun bir kaldırım kenarı size yeterli 5 metrekare bile bu iş için fazlasıyla uygun,belediyeler şuan için bu tarz alanlardan para kazanmıyor ama emin olun onlarda bu fikirle yeni kaynak sağlayacaklardır.

İşte kiosk şekli,yurtdışında sık kullanılan bizde ise mevcut olmayan

kiosk

 

Facebookta Paylaş

Tags: kiosk

 
 

Reklamlar

 

Sponsor

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ