TARIMA YATIRIM YAPIN

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ’Eskiden para kazanmak isteyenlere ’toptancı ol’, ’tüccar ol’ denilirdi.

tarima_yatirim_yapin

Önümüzdeki dönemde para kazanmak istiyorsanız tarım ve hayvancılıkla uğraşın’ dedi.Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 2011 yılında dünyada en çok fiyatı artan 10 emtiadan üçünün hayvancılıkla ilgili olduğunu söyledi. Tarım ve hayvancılık sektörünün potansiyelinin geliştiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, 'Eskiden para kazanmak isteyenlere 'toptancı ol', 'tüccar ol' denilirdi. Önümüzdeki dönemde para kazanmak istiyorsanız tarım ve hayvancılıkla uğraşın' dedi.

Kongrenin açılışında konuşan Rifat Hisarcıklıoğlu, dünyadaki en büyük sorunun gıda yetersizliği olduğunu söyledi. Bu sorunun iki nedene bağlı olduğunu kaydeden Hisarcıklıoğlu, '1950'den bu yana bütün dünyadaki nüfus yaklaşık 3 kat artmış durumda ve her yıl 1 Türkiye ekleniyor. Dünyada her yıl 75 milyon nüfus artışı var. Son 10 yılda özellikle Asya'da az gelirliden orta gelirliye geçen 1,5 milyar insan köyünden koptu ve tüketen toplum haline geldi. Tarım ve hayvancılık karın doyurmak için yapılırken şimdi dünyada para kazanmak için yapılıyor" dedi.

 

TARIM VE HAYVANCILIKLA UĞRAŞIN

2011 yılında dünyada en çok fiyatı artan 10 emtiadan üçünün hayvancılıkla ilgili olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, 'Burada müthiş bir potansiyelimiz var. Eskiden para kazanmak isteyenlere 'toptancı ol', 'tüccar ol' denilirdi. Önümüzdeki dönemde para kazanmak istiyorsanız tarım ve hayvancılıkla uğraşın. Dünyanın ekilebilir arazi sıralamasında 9'ncu sıradayız. Profesyonel mera ekiciliği yapmalıyız. Meradan beslenmezsek küspeyle mücadele edebilme şansımız yok. Eğer Avrupa Birliği'ne mal satmak istiyorsak hem verimliliğe, hem de hijyene en üstü standartlarda dikkat ediyor olmamız lazım" diye konuştu.

02 Nisan 2012 - Focus Haber

Facebookta Paylaş

Kategori:Tarımda yatırım, İş Fikirleri

Tags: Tarım yaparak para kazanma , tarıma destekler ,tarıma devlet desteği, tarım iş ilanları, topraksız tarım nasıl yapılır, iş fikirleri,iş fikirleri 2012,2012 sermayesiz iş fikirleri

 

 
 

Reklamlar

 

Sponsor

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ