FOTOĞRAFÇILIKLA KAZANMA

Eğer iyi kamera kullanan biriyseniz uzaklarda bir yerlerde internetteki fotoğraflarınıza ilgi duyan birileri mutlaka çıkacaktır. Nereye gideceğinizi, ne sunmanız gerektiğini bildiğiniz takdirde büyük miktarda bir hazinenin üzerinde oturuyor olabilirsiniz ve de bolca para kazanabilirsiniz.

Ve hiçbir şey sizi, insanların ihtiyaçlarına cevap veren daha fazla fotoğraf çekmekten alıkoyamaz, o halde kameranızı ve bilgisayarınızı kapın ve başlayın. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin…


Eğer sıkça online oluyorsanız muhtemelen stoklanmış fotoğrafların varlığının farkındasınızdır. Bu fotoğrafları isteyenlere ücretli ya da ücretsiz olarak sunan çok sayıda internet sitesi bulunmaktadır. Ve bu resimleri satın almak isteyenlerin sayısı sizi oldukça şaşırtabilir.

Web sitesi sahiplerinin, siteleri için, yayıncıların kitaplarını, makalelerini ve kurslarını resimlendirmek için, bu fotoğraflara ihtiyaçları vardır ve çok sayıda internet kullanıcısı da, özellikle istedikleri fotoğrafları seçerek kendi ekran koruyucularını oluşturmak isterler.

Doğru Fotoğraf Sitesi Seçimi

İşte tam bu noktada siz devreye girersiniz. Fotoğrafları sergileyen sitelerin ellerinde binlercesi varken aynı zamanda, her gün mükemmel fotoğrafı arayan binlerce de ziyaretçileri vardır ve sizinkiler bu mükemmel fotoğraflardan bazıları olabilir.
Hatırlanması gereken en önemli şey, herhangi bir şey sunmadan önce her web-sitesinin tüm kurallarını dikkatlice okumaktır. Bu sitelerden bazıları fotoğrafçılarına kesinlikle para ödemez bu nedenle bu işten bir şeyler kazanıp kazanamayacağınızı bilmelisiniz. Bir çoğu da fotoğraflarınızın kabul edilmesi için çok titiz kurallar koyarlar. Bu konuyu dert etmeyin, eğer fotoğraf piyasasının makul fiyatları hakkında bilginiz varsa size çok fazla sorun çıkartmayacaklardır.

Belli Konulara Odaklanmak

İstediğiniz gibi bir site bulur bulmaz ne tür fotoğraflar göndereceğinizi düşünmeniz gerekir. Sitenin kendisi tarafından konulan kısıtlamalar olabilir fakat bunun dışında siz bir şekilde kendi tarzınızı yaratmayı düşünmelisiniz. Eğer binlerce fotoğrafçı arasında göze çarpmayı başarabilirseniz daha çok fotoğraf satarsınız, böylece başarınızı gösterme duygusu ortaya çıkar ve birine ya da herkese cazip görünmeye çalışmak yerine özel bir konuya konsantre olma konusunda karar vermenizi sağlar.
Eğer tanıtmak istediğiniz iki tane güçlü yönünüz varsa, en iyi plan iki ayrı siteye üye olmak ve her biri için farklı bir kullanıcı adı almaktır.
Bu şekilde insanlar her iki isme aynı anda bağlanmazlar ve sitenin birinde kendinizi uzman bir vahşi yaşam fotoğrafçısı, diğerinde de uzman bir natürmort fotoğrafçısı olarak tanıtabilirsiniz. Bu da yeni satışlar yapma şansınızı ikiye katlar. Satış konusuna gelmişken, bu basit bir matematik kuralıdır; ne kadar çok fotoğraf serilerseniz o kadar çok satış yaparsınız yani para kazanırsınız. Hedefiniz mümkün olduğu kadar çok ama her zaman sadece en iyi fotoğrafları sergilemek olsun, aksi halde reddedilirler.

Fotoğrafçılıktan Ne Kadar Para Kazanılır?

Stoklanmış fotoğraflar konusundaki en muhteşem olay insanların bunları kullanmak için küçük miktarlarda ücret ödemeleridir. Fotoğrafı tamamı ile satın almıyorlar. Bu da şu anlama geliyor; belirli bir sitede iki bin fotoğrafınız olursa belki de yılda dört bin satış yapabilirsiniz….. Ve o kadar satıştan sonra halen satışta olan indirilmeye uygun iki bin fotoğrafınız var. Başlangıçta fotoğraflarınızı düzenleyip yüklemeniz aydan aya otomatik bir gelir akışı sağlayacaktır.
Size kalan tek şey daha çok fotoğraf çekmek ve istediğiniz zaman bunları siteye eklemek olacaktır. İnternetten para kazanma şansı varoldukça, eğer fotografik yeteneğiniz varsa bu en iyi yollardan biridir.
Aşağıda bize yorumunuzu bırakın ve hangi siteye istiyorsanız bakın – büyük bir para kazanma serüvenin ilk adımı olabilir.

Kaynak:http://www.paraci.net

Facebookta Paylaş

Tags: , ,

 
 

Reklamlar

 

Sponsor

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ