KARGO ŞİRKETLERİ ÖNÜMÜZDEKİ 10 YILDA

ÇOK KAZANDIRACAK

kargo şirketi nasıl kurulur,büyük iş fikirleri, büyük sermayeli işler, lojistik şirketi ne iş yapar, ne şirketi kurabilirim, yatırım yapılacak sektörler, yatırım yapmak istiyorum,kargomatik fiyatları,kargomatik ne işe yarar,kargomatik nedir,kargomatik nereden satın

KARGO

E-Ticaretin ülkemizde hızla büyümesiyle beraber,kargo şirketlerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görme fırsatı bulduk.Halen 3-5 güçlü oyuncunun tekelinde bulunan sektör,yeni yatırımcıların girişimleri ile dahada güçlenecek ve rekabet artacaktır.Peki kargo şirketi kurmak için neler gerekir ve ne gibi ön hazırlıklar yapılmalıdır?

   • İşletmenizin kuruluşunu gerçekleştirin. İşinizi nasıl organize edeceğinizi tespit edin ve şirket kurulumunuzu bu doğrultuda yapın.  Bu iş için gerekli evrakları , formları, vergileri öğrenin. Ayrıca bu iş için gerekli özel ehliyet ve izinler varsa, bunları nasıl elde edebileceğinizi araştırın.
   • Başlangıç giderleri için gerekli parayı temin edin. Lojistik firmaları kurulum aşamasında gerekli tesis, teknoloji, ekipman ve  araçlar için gerekli maliyeti kendi üstlerine yüklemek yerine dışarıdan kredi ile karşılama yoluna giderler. Size ilk ekipmanlarınızı tedarik edebilmeniz için gerekli tutarı temin edecek yatırımcı veya kredi verecek kuruluşlara sunulmak üzere bir iş planı oluşturun. trendisfikirleri.comMümkünse,işletmeye bir veya iki ortak edinerek borç almadan karşılamak durumunda kalacağınız maliyetlerinizi, bu ortaklar aracılığı ile gidermeye çalışın.İlk planda lokal çalışılarak yani sadece bulunduğunuz şehirde kargo ağınızı genişlettikten sonra diğer şehirlerde büyümeye devam edebilirsiniz.
     • Hizmetleriniz için gerekli ekipmanı sipariş edin.  Yeterli miktarda ekipman ve depolama alanına sahip olduğunuzdan emin olun, bunun için ilk bir aç yıl nasıl bir iş hacmi öngördüğünüzü belirlemeniz gerekecektir. Eger çok küçük bir başlangıç yaparsanız, kolay kolay istediğiniz ivmeye ulaşamazsınız. Başlangıçta pek çok farklı müşteriye aralıksız hizmet verebilecek şekilde, size yeterli olacak ekipmanı sipariş etmelisiniz

İkinci bir alternatif olarakta kargomatikler üzerinde uzmanlaşarak sektörde uzmanlaşıp yeni bir çığır açabilirsiniz.

Henüz çok yeni bir sistem olan kargomatikler sundukları düşük maliyet, 24 saat gönderileri teslim ve alımına imkan veren çözümüyle başta kargo şirketleri olmak üzere bireysel girişimcilerle hızla yayılacağa benziyor. 34 bin lira tutarında olan kargomatikler, gönderileri sahiplerine cep telefonu veya e-maille haberdar edip verdiği şifre ile istenilen zaman ve günde alıcı tarafından teslim alınmasını sağlıyor.

Facebookta Paylaş

 




 

reklam alani

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ