KaRLI BİR İŞ KURMAK İSTEYENLER İÇİN GÖRÜNMEZ

ENERJİ PANELLERİ

Alternatif enerji üretim medotlarına, yeni ve bir o kadarda orjinal bir üretim yapan Hollandalı ThermaHexx firması tarafından piyasaya sunulan görünmez enerji panelleri sayesinde hem enerji üretilebiliyor hemde görüntü kirliliği engellenebiliyor.

Hollanda’daki Solaroad anlayışı, yeraltındaki hücreler yardımıyla enerjinin nasıl elde edilebileceği fikrini bize önceden sunmuştu. Şimdi de ThermaHEXX firması, ThemaPAVER ürünü ile bu fikre başka bir açıdan bakıyor. Bu yeni ürün klasik kaldırım döşemelerinin altına yerleştirilen ve suyu ısıtmak için güneş enejisini kullanan termo hidrolik panellerden oluşuyor.

Paneller, sıcak havalarda atmosferdeki ısıyı ve enerjiyi verimli bir şekilde alıp, suya ileten ısı dönüştürücüleri durumunda. Bu yöntem, havuzlarda ya da dahili su için kullanılabilir ve aynı sistem soğutma için de düşünülebilir. Firma, kamu kullanımına imkan vermesine rağmen, ev sahiplerine bu sistemi garaja doğru giden yol üzerinde yahut terasa kurmalarını tavsiye ediyor.

Teraslara güneş pili koymak konusunda piyasada sunulan seçenekler gün geçtikçe artarken, THermaPAVER arkasındaki önemli fikir, mülk sahiplerinin ya da kamu yetkililerinin arazilerine bu sistemi görünmez olarak döşeyebilmeleri.

Direk güneş ışığına göre konumlanmasına gerek kalmadan sistemin çalışması ürünün öne çıkan özelliği. Paneller 23.5 x 23.5 inç boyutlarında ve seriler halinde birbirine bağlı olması da elde edilen enerjinin tek bir kaynağa transfer edilebilmesini ya da dağıtımının geçekleştiğinden emin olabilmeyi sağlıyor.

ThermaPaver sistemi, yenilenemez kaynak kullanımından uzaklaşmayı sağlarken aynı zamanda estetik dizaynı ile de ilgiyi hak ediyor. Firma, kullanıcıların yatırımlarını 3 senede amorti edebileceklerini belirtiyor. Yatırım için arayan girişimciler için güzel bir yatırım aracı olabilir. Firmanın Türkiye distribütörlüğünü alınarak yenilikçi ve karlı bir iş kurulabilir. Daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz. http://www.therma-hexx.com/

 

Kaynak:is fikirleri ve fırsatları

Tags:Girişimciler, görünmez enerji panelleri, karlı bir iş kurmak, Teraslara güneş pili koymak, termo hidronik paneller, THermaPAVER, yeni iş fikirleri, yeni iş fikirleri arayan girişimciler, yenilikçi bir iş, Yola döşenen paneller

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ