KAZAKİSTANDA NE İŞ YAPARAK PARA KAZANILIR?

Kazakistan 16 milyonluk bu küçük ülke,bu ülkede yatırım eksikliği olarak gördüğümüz bir sektör olan kargoculuk hizmetinden bahsedeceğiz.

Bir yıl önce iş amaçlı gittiğim bu ülkede,sektörleri azda olsa tanıma imkanı buldum,hemen gözümüze çarpan en büyük eksiklikte,bizim ihtiyacımızı karşılayamayan kargo hizmetiydi.

Türkiye'deki gibi bir kargoculuk mantığını zaten bulmanız mümkün değil,birincisi kargoculuk yapan bir kaç tane firma mevcut,ikinciside Türkiye'de var olan işleyişin kalitesinin 10 da biri kadar gelişmişleğe sahip.

Bu bölgede bir çok şirket olması vede kargo gönderimine olan ihtiyacın arttığını düşünürsek milyonlarca dolar kazandıracak eksiklikte bir ülke konumunda

Peki bu ülkede yabancı sermaye yatırımı için şartlar nedir.

Kazakistanda yeni bir şirket kurulması durumunda,bir kişi sermayenin tamamına sahip olabileceği gibi,kazakistanda yerleşik bir insan olmasınada gerek yoktur.Ayrıca şirketin profesyonel yöneticisininde sermayeder olmasına gerek yoktur.

Şehir içi ulaşım, otobüs, troleybüs ve taksilerle sağlanıyor. Taksi ücretleri ise taksimetre bulunmadığı için pazarlığa bağlı ve çok yüksek değil. Ülkede petrol rezervlerini fazla olması bu sektör içinde iyi bir altyapı niteliğinde,benzin fiyatları oldukça düşük.

Not :Diğer ülke yazılarınıda inceleyerek ilgili işlere ulaşabilirsiniz

Tags:kazakistanda ne iş yapsam,kazakistanda ne satsam,kazakistanda ne satarak para kazanılır ,kazakistanda nasıl para kazanılır,kazakistanda ne iş yaparak para kazanılır

Facebookta Paylaş

 
 

Reklamlar

Sponsor