2012'NİN SON GİRİŞİMCİLERİ,MELEK YATIRIMCI

MERKEZİNDE PROJELERİNİ SUNDULAR

 

safigo

1) Sofigo.com: Yurtdışından ve Türkiye’den özgün butiklerin yer aldığı ve özel tasarım ürünlerin satıldığı bir e-ticaret sitesi. EGİAD proje yarışmasında ikincilik ödülü almış.

İş modeli; Ürün satışından gelir elde eden Sofigo İstanbul’da konumlanmış ve Ocak 2012'den bu yana satış yapıyor. Sitede 3000'e yakın ürün yer alıyor.

Pazar büyüklüğü; Türkiye perakende pazarı büyüklüğü 2011 Aralık itibariyle 14 milyar dolar. İmalat yapan firma sayısı 11.500. Sadece ürün pazarının yaklaşık olarak 1 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Hukukçulara özel otomasyon

t-hos2) T-HOS: Her alanda otomasyona sistemleri görüyoruz. T-HOS’da bunlardan biri ve avukatları hedefliyor. Sektör bağımsız bir şekilde tüm hukuksal iş süreçlerinin ve alacak yönetimlerinin kolayca takip edilebileceği komple bir çözüm sunuyor.

İş modeli; Ahmet Mert, Mehmet Mert ve Mustafa Değirmenci ürün satışında kullanıcı bazında lisanslama yapılarak gelir elde etmeyi hedefliyor.trendisfikirleri.com. Daha doğrusu kazanıyor. Proje ocak 2012 den beri aktif ve şu anda yaklaşık 20 noktada kullanılıyor.

Pazar büyüklüğü; Türkiye yazılım pazarı büyüklüğü 1.750 milyar TL. Her yıl 4.000 yeni avukat mezun olmaktadır. Şu anda sektör çalışan sayısı 400 bin civarında.

Mutfak ürünlerine özel fırsat sitesi

mutfak fırsatı3) Mutfakfirsati.com: Sadece mutfak eşyaları sektörüne ilişkin özel alışveriş kulübüdür. MutfakFırsatı.com’un kuruluş amacı ise, mutfağa dair ne varsa binlerce ürün veya hizmetin arasında kaybolmasını engelleyerek en doğru hedef kitleye en kısa zamanda sunabilmek.

İş modeli; Hakan Mart ve Gökhan Yıldız tarafından kurulan girişim ürün satışına odaklanmış durumda. Haziran 2012'den bu yana hizmet veriyor ama nedense şu anda sitede kampanya göremiyorum.

Pazar büyüklüğü; Türkiye İnternet pazarı büyüklüğü 5.2 milyar dolar. Hedef kitlede bulunan bireysel potansiyel müşteri sayısı 600 bin kişi. Türkiye’deki küçük ölçekli kafe ve restoran sayısının 115 bin olduğu tahmin ediliyor. Züccaciye sektörü iç pazar büyüklüğü 3.5 milyar dolar.

Azerbaycan’dan gelen özel alışveriş sitesi

brandbook4) Brandbook.az: İstanbul’da üniversite eğitimlerini (lisans ve lisansüstü) sürdüren Elvin Gahramanov ve Fagan Mehdi ile Azerbaycan Ekonomi Üniversitesi’nden mezun Elnur İbrahimzade tarafından kurulan girişim Azerbaycan’da özel alışveriş modelinin temsilcisi. Düzenli kampanyalarla çeşitli markaların 3-7 günlük butiklerini indirimli olarak satışa sunuyor.trendisfikirleri.com

İş modeli; Ürün satışından gelir elde eden Brandbook, Bakü merkezli ve Ekim 2012'den beri aktif. Yaklaşık 3.000 üyesi bulunuyor.

Pazar büyüklüğü; Azerbaycan’da sayısı 5 milyona ulaşmış banka kartı kullanan ve online ödeme yapan kişi bulunuyor.

1 | 2 | 3

 

Kaynak:webrazzi

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ