OTO YIKAMA İŞİ KURMAK KARLI BİR YATIRIM MI ?

Bir çok kişi başkası için çalışmaktansa,kendi işleri için efor sarfetmek ister.Fakat en önemli sorun ne iş yapacaklarını bilememeleridir.Peki ne iş kurulabilir ve bu işten ne kadar kar elde edilir?

Burada bugün oto yıkama işinin inceliklerinden ve yatırımcıya işin geri dönüşünden bahsedeceğiz.

Oto yıkama işinde su ve deterjandan başka aşırı derecede tüketilen bir malzeme yoktur. Su ile deterjanın maliyetlerinin düşük olması nedeniyle malzemeye az miktar sermaye harcarsınız.

Oto yıkama işinde büyük kârlar söz konusudur. Oto yıkama şirketi işletmek istiyorsanız şirketi kuracağınız yer sizin için en önemli unsurdur. Müsait bir yeriniz yoksa bu işte kazanç sağlamanız neredeyse imkansızdır. İlk önce oto yıkama işine uygun büyük bir alan bulmalısınız ve su kanalları, su boruları ve benzeri gerekli tesisatları yaptırmalısınız.

Bu sektörde sadece dışarıdan gelen müşteriler ile ilgilenmeyebilirsiniz. Farklı rent a car şirketleri ve otomobil satış bayileri ile anlaşmalar yapabilir onların müşterilerinin araçlarını da yıkayabilirsiniz.

Oto yıkama sektöründe sağlam bir yer bulmak büyük sıkıntıdır. Bulacağınız yerin şehrin nüfus yoğunluğuna sahip bölgelerinde olması lazımdır ki buda şehir merkezleridir. Fakat malesef şu an şehir merkezlerimizde oto yıkama yapılabilecek boş alanlar bulmak çok zordur. Bulunsa bile kira bedelleri çok yüksektir dolayısı ile oto yıkama işi riskli bir iş olup büyük araştırmalar yapılmadan yapılmaması gerekir. Diğer oto yıkama işi yapan şirketleri gezmeniz ve bilgi edinmeniz gerekir. Aksi taktirde kira bedelini uzun bir süre cebinizden ödemek zorunda kalabilirsiniz. Oto yıkama işinde eleman seçimi önemlidir. Sizin bu sektörde bu iş konusunda tecrübeli elemanlara ihtiyacınız vardır. Aracın iç-dış temizliğini özenle yapabilecek ve müşterilerin yüzünü güldürebilecek elemanlar her zaman tutulur. Yeri geldiğinde elemanlar zorlu kış şartlarında bile çalışabilmelidir. Ayrıca şirketinize tecrübeli bir denetimci tutarak araçların temizliğinden sorumlu tutabilirsiniz.

Oto yıkama işletiminin iyi yanları;

Fazla detayları ile uğraşmanıza ihtiyaç duymayan bir sektördür.
Müşterileri bağladığınızda bu işin kârı çok fazladır.

Oto yıkama işletiminin kötü yanları;

Kışın sert hava koşulları personelin çalışmasını etkileyebilir
Güvenilir eleman bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

 

 

Kaynak:fikir avcısı

Etiketler:

iş fikirleri 2013, iş fikri, oto yıkama, oto yıkama dükkanı açmak,oto yıkama açmak,oto yıkama sektörü,oto yıkama açma maliyeti,oto yıkama dükkanı açmak,oto yıkama acmanın malıyetı,oto yıkama dükkanı açma maliyeti,oto yıkama maliyeti,oto yıkama kurulumu,oto yıkama şirketleri,oto yıkama dükkanları

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ