Bayram tatİLİ İÇİN AĞVA

Bayram tatili yaklaşıyor,halen nereye gideceğinizi düşünüyorsanız 3 günlük ramazan bayramı tatili için alternatif olabilecek bir yer olan ağvadan bahsetmek istiyoruz.Mükemmel doğal dokusu ve nehiriyle,misafirlerini ağırlamaya hazır. Yeşille çevrelenmiş Ağva'nın bir yanı deniz öte yanı ise nehir. Ağva'nın plajı 50 metre eninde 2.5 km. uzunluğunda ve önünde uzanan deniz pırıl pırıl. Son yıllarda daha çok ilgi çekmeye başlayan Ağva şiirn balıkçı köyüydü, son yıllardaki gelişmeyle aranan bir tatil beldesi kimliği kazandı.
 
  Ağva'da daracık sokakların keyfini çıkarmak için arabanızı meydanda bırakıp yürüyerek dolaşın. Kiralayacağınız tekne ile 15-20 dakika uzaklıkta bulunan koyları, adacıkları, dantel gibi oyulmuş anıtsal kayaları ile bir çırpıda görebilirsiniz.
 
Tekne ile denizden yapılacak bir geziye katılanlar denizle rüzgarın oydukları ilginç kayaları görürler. Bunların en ünlüsü de görüntüsü ve rengi ile duvaklı bir geline benzeyen Gelin Kayası. Mağara ve Adacıklar kayalara eşlik ediyor.
 
Karadan, Dilbucaklı Köyü üzerinden de gidilebilen Kilimli koyu ince kumlu plajı ile güzel bir mola yeri olabilir tekne gezisinde.

Bu kısa bayram tatili için iyi bir alternatif konumunda..

Tags:ağva otelleri,ağva tatili,bayram tatili,2012 bayram tatili,ağva otel fiyatları

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ