TOYOTA 870 PERSONEL ALACAK

toyota işçi alımı,düzce toyota fabrikası,toyota düzce fabrikası,sakarya toyota fabrikası işçi alımı,toyota fabrikası işçi alımı,toyota fabrikası düzce,toyota adapazarı fabrikası iş başvurusu,sakarya toyota fabrikası iş başvurusu,toyota sakarya işçi alımı,toyota işçi alımı 2013, toyota iş ilanları toyota işçi alımı TOYOTA PERSONEL ALIMI toyota işçi alımı 2012 toyota ya iş başvurusu toyota iş başvuru formu

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. arasında Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Projesi kapsamında fabrikanın ihtiyaç duyduğu mesleklerde nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere 870 kişilik istihdam garantili kurs programı düzenlenmesi hususunda işbirliği protokolü imzalandı.

Yapılan sözleşme gereği, "Kaynak Makinesi Operatörü" mesleğinde 278, "Otomotiv Yüzey Boyama Makineleri Operatörü" mesleğinde 158, "Otomotiv Montaj İşçiliği" mesleğinde 397 ve "Otomotiv Kalite Kontrol İşçiliği" mesleğinde 37 olmak üzere toplam 870 kişinin eğitim almaları ve eğitim sonrası aynı firmada istihdam edilmeleri planlanıyor.

Söz konusu projeyle, işçilerin seri imalata hazırlanabilmesi bakımından üçer aylık da işbaşı eğitim programları düzenlenerek adaptasyonu sağlanmış kaliteli işgücü desteği ile firmanın daha fazla istihdam ve kaliteli üretim yapabilmesinin yolunun açılması hedeflendi.

İŞKUR'a kayıtlı işsizlerin yararlanacağı projeyle, işgücüne nitelik kazandırılarak istihdam edilebilirliklerin arttırılması amaçlanıyor.

Yapılan sözleşme ile kursiyerlere, işyerinde uygulamalı mesleki eğitim ve işbaşı eğitim programı uygulanacak. İŞKUR tarafından kursiyerlere, mesleki eğitim programı süresince günde 20 TL, ayda 550 TL, işbaşı eğitim programı süresince günde 25 TL, ayda 650 TL ödeme yapılacak. Ayrıca, yaklaşık 5 ay sürecek olan program süresince, kursiyerlerin iş kazası ve meslek hastalığına karşı sigortaları ile genel sağlık sigortası primleri de yine İŞKUR tarafından karşılanırken İŞKUR ödemelerinin yanında, Toyota tarafından da her kursiyere maddi destek sağlanacak.

Programın sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara, kurs bitirme sertifikası verilecek. Kurs programı, firmaya nitelikli işgücü ve sertifikalı eleman desteğinde bulunmanın yanı sıra, 42 aya kadar SGK Prim Teşviki sağlıyor.

İstihdam garantili meslek edinme kurslarına katılmak isteyen işsizlerin en az lise mezunu olmaları, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.' ye veya Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne başvuru yapmaları gerekiyor. Uygulanacak olan eğitim programlarının, işsizlerin iş disiplini edinmeleri ve mesleki tecrübelerinin artırılarak, nitelikli işgücünün yetiştirilmesine yönelik olması ayrıca, sanayide istihdamın maliyetinin yüksek oluşu dikkate alındığında İŞKUR'un bu desteği önemli bir adım olarak görülüyor.

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin Kaya sözleşme imzalarken yaptığı açıklamada;

İşverenlerin nitelikli işgücü ihtiyaçlarının İŞKUR'un eğitim programları yoluyla desteklendiğini, UMEM Projesiyle her işletmeye uygun mesleki eğitim programı oluşturulabildiğini ifade etti.

Toyota'nın yeni modeli Corolla'nın üretiminin Sakarya'da gerçekleşecek olmasının son derece memnuniyet verici olduğunu, diğer modellerin de Sakarya'da üretilmesi için motivasyon sağlamaya çalıştıklarını bildirdi.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.

Finans ve İdari İşler Direktörü Levent Yüksel de İŞKUR'un desteği dolayısıyla teşekkürlerini belirtti.
yatirim yeri

 

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ