TÜRKİYE TAŞ KÖMÜRÜ KURUMU 2.500 KİŞİYİ

İŞE ALACAK

TTK 2013 yılında 2.500 Personel alacak

TTK

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Burhan İnan,2013 yılında 2 bin 500 işçi almak üzere müracaatta bulunduklarını da açıklarken, ”2 bin 500 işçiyi tek seferde almayı planlıyoruz. Bu işçileri yeraltında üretim için çalıştırmayı planlıyoruz”dedi.

TTK Genel Müdürü Burhan İnan yıllardır maden ocaklarında grizu patlamaları ve meydana gelen iş kazalarının ardından iş güvenliğini son derece üst düzeyde tuttuklarını söyledi.

TTK havzasında bulunan maden ocakları galeri ve arınlarda (kömür çıkarılan noktalar) metan gazı tehlikesinin özel cihazlarla izlendiğini anlatan İnan, ”Bazen yeraltında işçimiz kayboluyor, bulamıyoruz. Hem o vakalarda kolayca işçilerimize ulaşmak hem de yeraltında işçilerimizin nerede olduğunu tespit için işçilerimizi çiple izlemeye karar verdik” dedi.

Yurtdışından getirilen çiplerin halen yeraltında çalışan 2 bin civarındaki işçiye takıldığını, kısa dönemde bu uygulamanın bütün havzada yaygınlaştırılacağını anlatan İnan, ”Bizim toplam 10 bin 150 işçimiz var. Bu işçilerin yaklaşık 8 bin 800'ü yeraltında çalışıyor. Bütün işçilerimizin lambalı çipleri kullanmasını sağlayacağız” dedi

 

 

 

2013 kpss 2013 personel alımı ,işçi alımı ilanları ,kpss 2013 kpss haberleri ,kpss ilanları ,Memur, memur alım ilanı, memurlar ,memurlara haber, memurluk seri ilanlar ,Sözleşmeli personel alımı,personel alımı madencilik

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ