TWİTTERDAN PARA NASIL KAZANILIR?

twitterdan nasıl para kazanılırJon King isimli Amerikalı genç ,son dört ayda, twitterda sponsor destekli mesajları tweet ederek ,$35 bini aşkın bir para kazandı. 18 yaşındaki bir lise öğrencisi için hiç de fena değil doğrusu.Eğer twitterda çok zaman geçiriyorsanız, neden bundan biraz para kazanmayı düşünmeyesiniz?

Oldukça basit. Takipçi sayınızı arttırdığınız oranda para kazanmanız mümkün. Belli bir takipçi sayısına ulaştığınızda, tweetlediğiniz reklamlardan  tıklama başına para kazanırsınız. Takipçi sayınızı arttırmanız için işte sizlere ipuçları:

1. Trendin Ne Olduğunu Tespit Edin

“Popüler olana ağırlık verin. Film ve TV kampanyaları her zaman ses getirmektedir. Eğer, halihazırda ün yapmış bir kampanya var ise, çoğunluğa katılın, paylaşın.”

Tutulmuş bir film sayesinde 100 bin takipçi sayısına ulaşmanız işten değildir.

2. Sesinizi Bulun

“Yola ilk kez çıktığınızda, yapmanız gereken en iyi şey, temel bilgilerle başlamaktır. Bilgiler aklınıza gelebilecek her yerdedir. Özgün olun. Tweetlediğiniz şeyden hoşlandığınızdan emin olun.”

3. İnsanların Dikkatini Çekin

“Belli bir bütçeniz varsa, daha büyük twitter hesaplarından tweetler satın alın. Bir hesabın takipçi sayısına göre, her bir tweet için 10 ile 100 TL arası bir meblağ ödeyebilirsiniz.” (Bu ileride sizin de kazanabileceğiniz meblağdır)
“İlk iki hafta, her saat bir kez tweetlemelisiniz. Etkinlikler veya trend olmuş konular varsa, bunları da tweetleyin. Bir üst sıradaki tweeti yakalamaya çalışın. Birçok kişinin trend olmuş konuları kontrol ettiğini aklınızdan çıkarmayın.

4. Takipçilerinize ve Oyuna Saygı Gösterin

Mola günleri vermeyin. İzleyicinizi her gün twitterda istersiniz. Hesabınıza tam zamanlı bir iş gibi yaklaşın. Reklamları tweetlemeye hazır olduğunuz zaman, hayran ve takipçilerinize, hesabın işletilmesinin zaman aldığını ve izleyiciyi ilgilendiren bazı sponsorlu reklamları göndermeye başlayacağınızı söyleyebilirsiniz.

5. Arsız Olmayın

50 bin takipçiniz olana kadar reklamları tweetlemeye başlamak için acele etmeyin. İnsanlar bu rakama ulaşmadan bunu yapmaya çalışıyor, ama sadece sayfalarını berbat ediyorlar. İnsanların reklamlardan hoşlanmadıklarını unutmayın.

Takipçi sayınız 50 bin olduysa, para kazanma zamanı geldi demektir. Bu noktadan sonra, para kazanmak birkaç farklı yöntem mevcut. Bu yöntemlerini öğrenmek için aşağıdaki yazımızı ziyaret edebillirsiniz.

 

 

Tags:twitter ile nasıl para kazanılır,internetten nasıl para kazanılır, internetten para kazanma yolları, internetten para kazanmak istiyorum, sosyal medyadan nasıl yararlanılır, twitter üzerinden nasıl para kazanılır

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ