Urban Statİon Franchİsİng Verİyor

urban station ,urban station cafe ve ofis,iş modeli, ofis kafe konsepti, Urban Station Bayilik, Urban Station Franchise, Urban Station Franchising,bayilik veren firmalar 2013

urban stationBu iş modelinde franchise bedeli, metrekareye göre 50 bin ile 100 bin dolar arasında değişiyor. Esnek ofis, taşınabilir bilgisayar ve diğer akıllı cihazların hayatımızın bir parçası olmasıyla birlikte çalışma prensipleri de değişmeye başladı. Cafelerde dizüstü bilgisayarla çalışan sayısı, özellikle büyük kentlerde gittikçe artıyor.

Bununla birlikte yeni konseptler ortaya çıktı. Bu konseptlerden biri olan ofis kafe kavramı artık yavaş yavaş ülkemizde de yayılmaya başladı. İşte Urban Station da mobil çalışanlar için tasarlanmış bir ofis kafe kon-septi. Ağırlığını Boğaziçi Üniversitesi mezunlarının oluşturduğu yatırımcılar bir araya gelip konsepti Türkiye’ye taşımış ve Arjantin'de bulunan ana firmanın ortak olarak bulunduğu Urban Station’un Avrupa ve Ortadoğu haklarını almışlar.

Bütün şubelerde mobil çalışanların, serbest zamanlı çalışanların ve kendi işini kuran girişimcilerin tercih edecekleri açık çalışma alanları mevcut. Bunun yanında toplantı odaları ve eğitim salonu ile kurumsal firmaların toplantı odası ihtiyaçları da karşılanıyor. Resepsiyon, faks ve yazıcı, projeksiyon donanımlı odalar, telekonferans sistemi, kargo ve kurye hizmeti, kırtasiye malzemeleri, kilitli dolaplar ve laptop kilitleri gibi hizmetler veriliyor. Hatta oturup da çalışmaktan sıkılanlara yönelik olarak gezinmeleri için bisiklet bile bulunuyor.

BÜYÜMEK İSTİYOR
Urban Station'ın dünya genelinde dokuz şubesi bulunuyor. Bunlardan 2'si Türkiye’de. Bu konsepti hem yurt içinde hem de Kuzey Amerika, Avrupa ve Ortadoğu'da genişletmek için çalıştıklarını söyleyen Urban Station Kurucu Ortağı Gökhan Beydoğan, franchising çalışmalarına hız verdiklerini belirtiyor. Franchising için öncelikli bölgeler, İstanbul’un Anadolu Yakası ve Ankara. Ancak Beydoğan, İzmir, Bursa, Trabzon, Antalya, Samsun, Manisa, Hatay gibi birçok yerden gelen talepleri de değerlendirdiklerini ifade ediyor. 200 ile bin metrekare arasında mekanlar bu konsept için uygun mekanlar olarak değerlendiriliyor. Franchise bedeli, metrekareye göre 50 bin ile 100 bin dolar arasında değişiyor.

YÜZDE 40 KAR MARJI
Bir şubenin açılabilmesi için yaklaşık metrekare başına bin TL gibi bir maliyet söz konusu. Aylık cirodan yüzde 7 oranında royalty bedeli alınıyor. Franchise için aylık hedeflenen ciro metrekareye göre değişiyor. Net kar marjının ise yüzde 40 civarında olduğu ifade ediliyor. Beydoğan, franc-hise’da aradıkları özellikleri ise “Girişimci bir ruh ve başarma azmi, gereksinimleri karşılayabilecek finansal imkan, markanın kültürünü benimseme, pazarlama becerisi” olarak özetliyor.
Burcu Tuvay

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ