YaptIĞInIz İŞte NasIl BaŞarIlI Olursunuz?

iş hayatoında başarı nasıl olurNe iş yapacağınıza karar verdiniz fakat bu işte nasıl başarı elde edeceksiniz.Bir işyeri açıp orda oturup müşterimi bekleyeceksiniz yoksa pazara açılıp hedef kitleyi sizmi bulacaksınız.

Herşeyden önce şu unutulmamalıdır.Her işi binlerce insan yapmaktadır.Aradaki tek fark bir işi hakkıyla yapmak girişimcisine para kazandırır.

Şöyle örnekleme yapalım;

Ortalama bir yatırımla küçük bir market açtığımızı varsayalım,30-50 bin lira arasında bir yatırımla bu işe başlıyoruz.Marketin içini her ürünle doldurduk ve müşteri bekliyoruz.Kapıdan bir kaç müşteri giriyor belki ekmek yada acil alması gerekli irili ufaklı bir kaç parça eşya alıyor ve gidiyor gün boyunca oturarak kazanacağınız para en fazla 100-500 lira arasında bir ciro olacaktır.İlk bakışta kazançlı gibi görünsede net karınız belkide 30-150 lira arasındadır.

Belki bu kadar az bir kazancı çoğu kişi kabullenebilir fakat bu sadece bizim tabirimizle emekli işidir.

İşi yaparken elbetteki enerji harcamamız lazım.Birçok satış stratejisi ile ürün satışını desteklemememiz lazım.Peki böyle bir örnekte ne yapılabiliz?

Haftanın belli günlerinde oldukça düşük karlarla promosyonlu ürünler satabilirsiniz.Yada manav reyonunda oldukça iyi indirimler yaparak müşterilerinizi cezbedebilirsiniz.Müşterileriniz bir noktadan sonra sizin promosyolarınıza alışacak ve daima belli günler toplu alışverişler yapacaktır.

Ne kadar küçük işletme olursa olsun büyük işletme mantığıyla işi yapmaya devam ederseniz, başarıyı yakalamanız o kadar kesin olacaktır.

Bir avukat örneğinden yola çıkalım.Fakülteyi bitirip bir ofis açarak para kazanmak kolay iş değildir.Unutulmamaliki sizler gibi binlerce avukat var.Eğer ofiste müşteri beklerseniz sadece hayallerde para kazanırsınız.Yapılması gereken nedir o halde?

Her işte olduğu gibi hedef kitleye yöneleceksiniz.İş dünyası genellikle sosyal etkinliklerle bir araya gelir ve buralarda dostluklar iş anlaşmalarının temelleri atılır.Bir avukatsanız bu tarz ortamlarda işadamları ile tanışabilirsinz.Belki bu sizi servete götüren başlangıç olacaktır.

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

 

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ