YEMEK SİPARİŞİ ALAN SİTELER TIKLANMA

REKORU KIRIYORLAR

yemek siparişiİnternetten yemek siparişi her geçen gün artarken,özellikle belli dönemlerde zirveye çıkıyor,Özellikle ramazan dönemlerinde en yüksek seviyeye çıkan siparişler yatırımcıları cezbediyor.Bu Ramazan’da geçen yıla oranla artış yüzde 11 olarak gerçekleşmiş.

Veri kullanımı en çok artan iller arasında Kırklareli başı çekiyor. Kırklarelilerin internet trafiği yüzde 15.23 oranında arttı.

Bunu yüzde 15.21 artışla Yalova, yüzde 15.14 artışla Edirne takip etti. İnternet trafiğinde en fazla artış görülen diğer illerse sırasıyla, yüzde 14.44 ile Sinop, yüzde 13.99 ile Balıkesir, yüzde 13.68 ile Tekirdağ, yüzde 13.57 ile Sakarya, yüzde 13.42 ile Aydın, yüzde 13.41 ile Çanakkale ve yüzde 12.98 artışla Bilecik oldu.

Geçen yıl internet trafik artışı açısından ilk üç il, yüzde 12.6’lık artışla Çanakkale, yüzde 12.1’lik artışla Edirne ve yüzde 12’lik artışla Sinop idi.

VİDEO KULLANIMI ARTTI

Sosyal medya cephesinin amiral gemisi olan Facebook ile ilgili veriler de açıklandı. Ramazan’la birlikte Facebook’taki tıklamalarda geçen yıl yüzde 10.3 olan artış oranı, bu yıl yüzde 15.5 olarak gerçekleşti. Geçen yıl Ramazan’da video kullanımı yüzde 6.5 oranında artarken bu yıl artış oranı yüzde 10’u buldu. Görünen o ki Ramazan’da internette çokça oyun oynamışız. Adresinde “oyun” geçen sitelerin tıklamasında yüzde 21.5 oranında artış oldu.

Online sohbete ve internet üzerinden sesli ve videolu görüşmeye de ilgi yükseldi. Anlık mesajlaşmalarda geçirilen süre, Ramazan’la beraber yüzde 15 oranında arttı.

Ramazan’la beraber internet kullanıcılarının lezzete olan düşkünlüğü de arttı. Adresinde “yemek” geçen sitelere yüzde 50, adresinde “tarif’ geçen sitelere ise yüzde 141 oranında daha çok girildi.

YATIRIMCILAR DİKKAT!

Neden böyle oldu diye uzun uzun düşünmeye gerek yok. Bu sonuçlar Ramazan ayının ruhuna gayet uygun görünüyor. Normal zamanda öğünleri geçiştiren bizler Ramazan ayı gelince yiyemesek bile çeşit açısından oldukça zengin sofralar kurmayı tercih ediyoruz. Çeşitli sebeplerden dolayı oruç tutmasak bile iftar sofrasına oturmak istiyoruz.

Geçen yıldan bu yıla yüzde 3 oranında bir gelişme gösteren Ramazan’da internet trafiği halen devam eden fiber alt yapı yatırımlarının da tamamlanmasıyla öyle sanıyorum ki önümüzdeki yıl yüzde 15’leri zorlayacak… İnternete yatırım yapmayı düşünenlerdenseniz yemek sitelerini öneririz.

Musa Savaş

 

Etiketler:

yemek siparişi,yemek sepeti,internetten yemek siparişi,yemek tarifi siteleri para kazandiriyo,en çok kazandıran yemek siteleri,internet,şirket siteleri kazandırır mı,yemek kazandıran,fiber alt yapı yatırımları, internet trafiği, İnternete yatırım, Yemek siteleri, Yemek sitelerinin tıklanması

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ