YOUTUBE'DEN VİDEO PAYLAŞIMI YAPARAK

NASIL PARA KAZANIRSINIZ?

yotubeden para kazanmak, youtube ile para kazanmak, youtube üzerinden para kazanmak, yuotube video paylaşarak para kazanmak, yutubeden para kazanmak

youtubeİnternetten para kazanmanın bir çok yolu mevcut olup bunlardan biride youtube'dan videoları paylaşarak para kazanma seçeneği olmasıdır.İnternet başında para kazanmak istiyorsunuz,fakat ne yapacağınızı yada nasıl para kazanabileceğini bilmiyormusunuz?

İşte size cevabı

1-Youtube üzerinden hesabınızı açın

Youtube hesabınız varsa onu kullanmaya devam edebilirsiniz. İnsanların sizin kanalınızı bulabilmeleri için anahtar kelimeler yükleyin. Ayrıca sizin yaptığınız işlere uygun bir hesap tipi belirleyin ( örneğin direktör hesabını kısa film yapan kişiler kullanmaktadırlar. ) Kullanıcı isminiz sizin için veya size karşı olabilir. Eğer hatırlaması kolay ve orjinal bir isim ise, videonuzu gören kişiler sizi daha kolay hatırlayacaklardır. Ancak eğer zaten varolan bir hesabınız varsa onu kullanmaya devam edin. Sürekli kullanıcı ismi değiştirmek de hesabınızın kapanmasına dahi sebep olabilir.

2-İçerik yükleyin

Yüksek kalitede ve çok uzun olmayan videolar yükleyin. Ayrıca düzenli olarak yükleme yapmaya ve genelde tarzınızı korumaya dikkat edin. İçerikleriniz ilk başta mükemmel olmayabilir ancak buna bağlı kalın. Pratik yaptıkça mükemmeli yakalayacaksınız. Her videonun bir öncekinden daha iyi olmasını sağlamaya çalışın. Daha iyi bir kamera kullanarak, yeni yazılımlar ve teknikler ile içeriklerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca görüntüleri filme çektiğiniz yöntemi de geliştirmeye çalışın. Tripod kullanabilir, bir arkadaştan yardım alabilirsiniz. Bunların tümü sonuçta çok daha iyi videolar elde etmenizi sağlayacaktır. Bu şekilde daha çok izleyici çekebileceksiniz. Düzenli yüklemeler ile belli bir izleyici kitlesi kazanırsınız.

3-Bir izleyici kitlesi edinin

İçerik yüklemeye devam edin, insanların dikkatini çekmeye çalışın. Videonuzu twitter ve facebook vs. üzerinden de insanlarla paylaşın. Mümkün olan başka yerlerde de videonuzu paylaşın.

4-Youtube ortağı olun

Bunun için çalışmanız gerek. Pek çok kişi ortaklık için başvuru yapmaktadır , ancak bunun için en az 500 abonenizin olması gerekmektedir, iyi kalitedeki videoları düzenli olarak yüklemeye devam edin. Youtube reklam verip, para kazanabilecekleri kanallar aramaktadır. Kullanım hakkı olan materyalleri, videoları kendi kanalınız üzerinde paylaşmayın

5-Google Adsense kurun

Google Adsense`i ücretsiz olarak Google.com/adsense adresinden edinebilirsiniz. Buradan “sign up now” tuşu ile başlayabilirsiniz ancak üyelik için 18 yaşın üstünde olmanız gerekmektedir ya da bir büyüğünüzden yardım isteyebilirsiniz. Üyelikte geçerli bir mail adresine ve banka hesabına da ihtiyacınız olacaktır, bu şekilde kim olduğunuzu ve paranın kime gönderileceğini görebileceklerdir. Tıklanma başına ya da izlenme başına para kazanırsınız. Bu sebeple iyi bir izleyici ya da takipçi kitlesine sahip olmak önemlidir.

6-Videolarınızı diğer yerlerde de pazarlayın

Videolarınızı sadece Youtube üzerinde paylaşmayın. Bir blog kurun ya da popüler video oyunu sitelerine ve diğer sosyal medya üzerine postalayın. Ne kadar izlenirse, o kadar farkına varılır ve daha çok kazanç elde edersiniz.

Başarı İçin İpuçları

   • İyi içerikli videolar paylaşın
   • Daha iyi kaliteli içerikler , izleyicileri daha uzun süre ekran başında tutacaktır. Pratik yaptıkça daha mükemmele ulaşacaksınız.
   • İçeriğinizi düzenli olarak yükleyin
   • Videolarınızın hangi konularda olacağını düşünün
   • Videolarını etiketlerken bunu düzgün yaptığınızdan emin olun
   • Online takipden faydalanın
   • Sadece Youtube da değil de tüm internet üzerinden videolarınızı paylaşın

Uyarılar

   • Büyük bir başarı elde etmediğiniz sürece , youtube üzerinden küçük bir gelir elde edersiniz
   • Bazı kişiler moralinizi bozacak yorumlar yapabilir, onların cesaretinizi kırmasına izin vermeyin

İhtiyacınız olanlar

   • Kamera
   • YouTube hesabı
   • Google Adsense hesabı (18 yaş üstü)
   • Bilgisayar, Telefon veya Youtube`a bağlanabileceginiz herhangi bir araç
   • Düzenli olarak içerik yükleme

Tags:yotubeden para kazanmak, youtube ile para kazanmak, youtube üzerinden para kazanmak, yuotube video paylaşarak para kazanmak, youtubeden para kazanmak , Ek gelir imkanları, evde para kazanma yolları, internette para kazanma yöntemleri, İnternetten nasıl para kazanılır, internetten para kazanmak istiyorum

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ